Vali Öksüz, göçük altında kalan aileyi ziyaret etti

Kars Valisi Türker Öksüz, Verimli Köyünde aşırı yağış nedeniyle çöken ve anne ile 2 çocuğunun vefat ettiği evde incelemede bulundu.
Vali Öksüz, göçük altında kalan aileyi ziyaret etti

Tacettin DURMUŞ

 

Ailenin yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulunan Vali Öksüz, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) Müdürü Oktay Ağyan’dan oluşan hasar ile ilgili olarak bilgi aldı. 

Ziyaretin ardından aileye her türlü yardımın yapılacağını söyleyen Vali Öksüz, gerekli çalışmaların yapılması için ilgililere talimat verdi. Vali Öksüz'e İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek de eşlik etti.

Merkeze bağlı Verimli köyünde yaşayan Budak ailesine ait evde, şiddetli sağanak ve dolu yağışı nedeniyle göçük meydana geldi. Alile, göçüğe sabah saatlerinde uykunda yakalanınca facia yaşandı. O sırada göçük altında kalan anne Songül Budak (36) ile çocuklar Sibel Budak (12), Bedirhan Budak (10), ve Boran Budak'ı (8), yaşamlarını kaybetti. Olayın duyulması üzerine köye Jandarma Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edilerek kurtarma çalışmaları başlattı. Ekiplerinin kurtarma çalışmalarının ardından göçük altında kalan anne Songül ile çocukları Bedirhan ve Boran Budak'ın hayatını kaybettiği, yaralanan Sibel Budak’ın ise sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!