Minikler, gazetecilik mesleğini Durmuş’tan dinledi

Kars Minik Akademi ve Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’nin minikleri, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle gazeteci Tacettin Durmuş’tan mesleğin inceliklerini öğrendi.
Minikler, gazetecilik mesleğini Durmuş’tan dinledi

Melih ŞAHİN 

Okulun Müdiresi Lale Yakupoğlu, gazetecilerin bu önemli gününde Kars Ölçek Gazetesi Muhabiri ve Yazı İşleri Müdürü Tacettin Durmuş’u okullarında miniklerle bir araya getirdi.

Minik öğrencilerle bir araya gelen Gazeteci Tacettin Durmuş, anlayacakları bir dille gazeteciliği, gazeteyi ve fotoğraf çekmeyi anlattı. Minik öğrenciler, Tacettin Durmuş’tan gazetecilik mesleğinin inceliklerinin yanı sıra fotoğrafın gazete için ne kadar önemli olduğu bilgisini edindi.

Miniklere gazeteciliği anlatan Tacettin Durmuş, daha sonra tüm öğrencilere fotoğraf makinesi ile birebirlerinin fotoğraflarını çektirerek fotoğraf makinesini de tanıtmış oldu. Birebirlerinin fotoğrafını çekmek için yarışan miniklerin fotoğraf makinesini tanıma ve fotoğraf çekme coşkusu neşeli anlar yaşanmasını sağladı.

Gazeteci Tacettin Durmuş’u okullarında öğrenciler ile bir araya getiren Kars Minik Akademi ve Gündüz Bakım Evi Müdiresi Lale Yakupoğlu, Kars’ta görev yapan tüm gazetecilerin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gazetecilik mesleğinin önemine de değinen Lale Yakupoğlu “Minik öğrencilerimiz deneyimli Gazetecimiz Tacettin Durmuş’tan gazeteciliği dinleyerek, bu değerli meslek hakkın da bilgi edindiler. Çocuklarımız görerek, duyarak, yaparak, katılarak ve paylaşarak öğrenir. Bilgileri öğrenirken de bilgileri sorgular ve üretmeye çalışır. Miniklerimizin çok fazla eğlendiği ve öğrendiği bir günü bize armağan ettiği için Tacettin Durmuş’a teşekkür ederiz. Biz de Minik Akademi ailesi olarak bu zorlu ve değerli mesleği icra eden tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız. Başarılarla dolu kazasız belasız günler geçirmelerini temenni ederiz.” Dedi.

Gazeteci Tacettin Durmuş’ta kendisini bu önemli günde; geleceğin büyükleri minik öğrencilerle bir araya getirdiği ve bu heyecanı yaşattıkları için okul müdiresi Lale Yakupoğlu ve tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!