Mezbahanelerde kurbanlıklar pandemi tedbirleri altında kesiliyor

Kars’ta mezbahanelerde pandemi tedbirleri altında kurbanlık kesimleri devam ediyor.
Mezbahanelerde kurbanlıklar pandemi tedbirleri altında kesiliyor

Kars Valiliğince yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle alınan kararlar doğrultusunda vatandaşlar kurbanlıklarını Kars Belediyesi ve diğer Mezbahanelere getirdi.

Bayram öncesi aldıkları randevu saatinde Mezbahanelere gelen vatandaşların önce ateşleri ölçülüyor, daha sonra dezenfekte yapılarak sırayla kesimhaneye alınıyor.

Maske takan vatandaşlardan kurbanlıkların başında yoğunluk oluşmaması için 1 kişi Mezbahaneye alınırken, parçalara ayrılan kurbanlıklar sahiplerine teslim edildi.

Kar-Et Mezbahane sorumlusu Uğur Demir gazetecilere yaptığı açıklamada, her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da hizmet verdiklerini, pandemi nedeniyle vatandaşlara randevu verildiğini kaydederek, “Vatandaşlara bayramın hangi günü saat kaçta gelecekleri önceden bildiriliyor. Buraya geldiklerinde de ateşleri ölçülerek içeri alınıyor, Sağlık Bakanlığımızın uyguladığı tedbirler kapsamında kesimhanenin girişinde bilgilendirmeler var. Vatandaşlar kurallara uyuyor, her kurban başına bir vatandaş alıyoruz.” dedi.

Önceki bayramlara göre durgunluk yaşandığını belirten Demir, “Günlük kapasitemiz 250 ancak virüs nedeniyle tam kapasite çalışmıyoruz, pandemi dolayısıyla kesimleri 4 güne böldük, günde 70 hayvan kesilecek şekilde organize ettik.” ifadesini kullandı.

Pandemi nedeniyle kent genelinde kurbanlıklar 4 gün boyunca randevu sistemine göre kesilecek.

kars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(1).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(2).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(3).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(4).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(5).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(6).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(7).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(8).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(9).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(10).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(11).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(12).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(13).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(14).jpgkars’ta-kurbanliklar-pandemi-tedbiri-altinda-kesiliyor-(15).jpg

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!