Kars Valisi Öksüz, esnafı dinledi

Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Atatürk Caddesinde esnaf ziyaretinde bulunarak, halkın talep ve sorunlarını dinledi.
Kars Valisi Öksüz, esnafı dinledi

Tacettin DURMUŞ

 

Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Kotan, Kars Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hakkı Karakoç ve Fen İşleri Mehmet Üstabay’ın da eşlik ettiği Vali Öksüz, ziyaret ettiği esnafa hayırlı işler dileklerinde bulundu.

Ziyaret edilen esnaf, Vali/ Belediye Başkan Öksüz’den bir dizi talep ve önerilerde bulundu. Kars Kalesi ve çevresi ile birlikte Bedesten civarını gün yüzüne çıkardığı için Vali Öksüz’e teşekkür eden esnaf, özellikle kontrolsüz bir şekilde sayıları her gün artarak devam eden sokak köpeklerinin artık şehir merkezini istila ettiğini dile getirdi. Sokak köpeklerinin açlıktan ve diğer nedenlerden dolayı kötü bir şekilde telef olduğunu da dile getiren vatandaşlar, sorunun ortadan kalkması gerektiğine işaret etti. Vali Öksüz de belediye olarak sokak hayvanları ile ilgili olarak her türlü çalışmanın yapıldığını ve hayvan hakları yasası çerçevesinde hareket edildiğini yineledi.

Vali Öksüz’ün ziyaret ettiği esnaf, özelikle şehir içi yolların yapılması ve geçtiğimiz yıl yapılan birkaç caddenin bu yıl bozulduğunu belirterek, Kars’ın yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğradığını hatırlattı. Şehri ziyaret eden yabancıların özellikle yollar ve temizlik konusunda olumsuz etkilendiğini de dile getiren esnaf, sorunların ortadan kaldırılması taleplerinde bulundu.

Vali Öksüz de esnafın talepleri tek tek dinleyerek kendisine iletilen sorunları ve talepleri tek tek dinleyerek, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Kotan ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Üstebay’a not aldırdı.

Vali Öksüz ziyaret sırasında ayrıca Kars Stadyumu ve Fethiye Camisi bölgesinde yapılan Millet Bahçesi ile ilgi olarak da vatandaşın bölgede abdesthane ve tuvalet yapılması yönündeki taleplerini de aldı. Vali Öksüz de bölgede abdesthane ve tuvalet yapılmakta olduğunu belirterek geçtiğimiz yıl yapılan bazı yollarda bozulmalar olduğunu ve bu yıl şehir içi yolların yapılacağının sözünü verdi. Kars Kalesi ve bedesten çevresini gün boyu ve özellikle akşam saatlerinde halkın akınına uğradığını da belirten esnaf, burada da akşam saatlerinde Evliya Camisinin tuvaletlerinin kapalı olduğunu ve şehir merkezindeki en büyük sorunlardan birinin de umumu tuvaletin olmaması yönünde oldu…

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!