Kars Gündüzlü Engelli Bakım Merkezi açılıyor

Kars Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Serhat Kalkınma Ajansı’nın “Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı- 06” kapsamında hayata geçirilen Kars Gündüzlü Engelli Bakım Merkezi tamamlandı.
Kars Gündüzlü Engelli Bakım Merkezi açılıyor

Melih ŞAHİN 

 

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde gündüzlü bakım hizmeti vermeye başlayacak olan Gündüzlü Engelsiz Yaşam Merkezi için başvuruların alınmaya başlandığı bildirildi.

Gündüzlü Engelsiz Yaşam Merkezi’nden yararlanmak isteyen vatandaşların, 0 -18 yaş aralığında olan engelli çocukları için çocuğun bakımını üstlenen kişinin başvuru dilekçesi ve yetkili hastaneden alınacak “Çocuklar İçin Özel Gereksinim Değerlendirme Raporu (ÇÖZGER)” gerektiği de yapılan açıklamada belirtildi. Ayrıca 18+ yaş engelli bireyler için “Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” kapsamında “Erişkinler İçin Sağlık Kurulu Raporu” ile başvuru yapması gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşların yukarıda belirtilen rapor ile birlikte 30.01.2023 tarihinden itibaren Kars Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürlüğü’ne (İş-Kur Hizmet binası yanı) başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!