Kağızman’dan Hollywood’a; “Tolga Yüce”

Bir zamanlar Ölçek Gazetesi’nin Kağızman Muhabirliğini yapan Tolga Yüce, sinema sanatında yeni bir başarıya daha imza atıyor.
Kağızman’dan Hollywood’a; “Tolga Yüce”

Melih ŞAHİN

Uzun yıllar Kars’ta yayın yapan Ölçek Gazetesinde Kağızman ilçe temsilciliği yapan Yüce, Hollywood’da Türkiye’yi, Kars’ı ve Kağızman’ı temsil edecek.

Kağızman’dan Hollywood’a sinemada zirveyi işgal eden Tolga Yüce, dünyaca ünlü şarkıcı Malu Trevejo’nun canlandıracağı karakterin sevgilisi rolünü üstlenmeye hazırlanıyor.

Ölçek Gazetesi sahibi Kars Oyunları, Türküleri ve Ozanları Derneği (KOTODER) Başkanı, Araştırmacı Yazar Salih Şahin, gazetesinin uzun süre Kağızman temsilciliğini yapan Tolga Yüce’nin bu başarısının kendisini olduğu gibi tüm Kars halkını da gururlandırdığını söyledi.  

Birçok başarılı sinema filmi ve dizide rol alan Tolga Yüce’nin Kağızman’dan Hollywood’a uzanan başarı serüvenini hayranlıkla takip ettiğini de belirten Şahin, filmin vizyona girmesini heyecanla beklediğini dile getirdi.

Tolga Yüce’nin Karslı olduğunu ve bu kez de Hollywood prodiksiyonu için kamera karşısına geçeceğini belirten Salih Şahin, “Tolga Yüce'nin gazetecilikten Hollywood'a uzanan başarısından dolayı Kars halkı olarak memnuniyet duymaktayız. Tolga Yüce' uzun süre bizim Kağızman muhabirliğimizi başarı ile sürdürmüştü. Sinema alanındaki başarısı Kars ve sanat adına bize gurur vermektedir. Başarısının devamını dilerim.” Dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!