Erginyürek, “Banka promosyon anlaşması içinden çıkılamaz bir hale geldi”

Genç Sağlık Sendikası Kars İl Başkanı Hüseyin Erginyürek, Kars'ta sağlık camiasının en büyük sorunu haline gelen banka promosyon anlaşmasının içinden çıkılamaz bir hal aldığını söyledi.
Erginyürek, “Banka promosyon anlaşması içinden çıkılamaz bir hale geldi”

Tacettin DURMUŞ

 

Genç Sağlık Sendikası olarak konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapma gereği duyduklarını belirten Başkan Ergünyürek, Kars İl Sağlık Müdürlüğü ile Yapı Kredi Bankası arasında yapılan promosyon sözleşmesinin 15 Aralık 2023 tarihinde sona ereceğini hatırlattı.

Erginyürek, sendika üyesi bazı sağlık çalışanları il birlikte Harakani Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Genç Sağlık Sendikası Kars İl Başkanı Hüseyin Erginyürek yaptığı açıklamada, “Sözleşmenin yapıldığı tarihten bugüne ekonomide gerçekleşen dalgalanmalar, enflasyon farkında ki artış ve memur maaşına beklenenden fazla gerçekleşen artış göz önüne alınarak; kalan yaklaşık 1 yıl için revize yoluna gidilmesini talep ediyoruz.

Ailelerinden, çocuklarından fedakarca ayrı kalan, size ailenizden daha yakın olan, kendi canından çok sizlerin canını düşünen sağlık personellerinin bahsi geçen meblağlar ile yakından uzaktan haklarının ödenemeyeceğinin sizlerde farkındasınızdır. Lakin bir nebze de olsa bu zorlu süreç içerisinde maddi olarak desteklenebileceklerini, değerli sağlık profesyonellerinin hesaplarına kalan 1 yıl için revize yoluna gidilerek anlaşma sağlanan miktarda ücret yatırılmasını istiyoruz.

15/12/2023 tarihinde yani promosyon sözleşmesinin bitiminden sonra ise; 3 yılı aşmayacak şekilde en az 50.000 TL ve anlaşma sağlanan fiyat üzerinden her yıl için enflasyon farkının eklenerek yeni sözleşme yapılmasını talep ediyoruz.

Bizler bu camianin profesyonelleri olarak; hemşiresinden doktoruna, güvenliğinden temizlik personeline kadar bir arada çalışan ve işini özenle yapan sağlıkçılarız. Haklı talebimizin gerekli yerler tarafından dikkate alınmasını arzu ediyoruz. Buradan bir kez daha Genç Sağlık Sendikası olarak konunun takipçisi olacağımızı dile getiriyoruz.” dedi.  

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!