Haber Detayları

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sa


Tarih: 29/11/2019 - Yazar: admin


İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Günümüzde yaklaşık 40 yıllık tarihi olan teröre katılımın en düşük noktada ve en düşük seviyede olduğunu söyleyerek, “Terörle mücadelede operasyonlar ardışık olarak devam edecek.” dedi.

Kars’ta İzleme ve Değerlendirme Çalışma Programı (İZDES) İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, başkanlığında dün bakanlığa bağlı birimlerle bugün de STK temsilcileriyle yapıldı.

Toplantı sonrası gazetecilere açıklama yapan Kars Valisi Türker Öksüz, “İçişleri Bakanlığımız Göç Yönetiminde, Acil ve Afet Yardım Hizmetlerine, Nüfus Hizmetlerinden vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik güvenlik hizmetlerine, kolluk hizmetlerine kadar çok önemli ve geniş bir alanda hizmetlerini yürütmektedir. Bu hizmetlerin en verimli şekilde, en etkin şekilde vatandaşımızın memnuniyetini sağlayacak ölçüde yapılabilmesinin temini için İZDES Projesi bakanlığımız tarafından 2 yıldır uygulamaya konmuş bulunuyor.” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil ise günümüzde yaklaşık 40 yıllık tarihi olan teröre katılımın en düşük noktada ve en düşük seviyede olduğunu söyleyerek, “Özellikle 2-3 yıldır Türkiye’de kararlı, proaktif, sahada operasyon odaklı terör örgütünün eylem kapasitesini yok etmeye yönelik yapılan operasyonlar, bütüncül operasyonlarla, süregelen ardışık operasyonlarla bugün önemli bir noktaya geldi. Geçen 3 yıllık süre içerisinde yaklaşık 7 bin terörist etkisiz hale getirildi ve bin 100 küsur terörist ikna yöntemi ve çeşitli yöntemlerle teslim oldular. Onlar ilgili adli mercilere sevk edildi. Teröre katılım aşağı-yukarı 40 yıllık tarihin içerisinde en düşük noktada ve en düşük seviyede bu istikamette Türkiye’nin terörle mücadelede elde ettiği başarının devam etmesi, bu oluşturulan kurumların, mekanizmaların korunması ve sürdürülebilmesi konusunda bir iradeyi dün akşam birlikte ortaya koyduk.” dedi.

Etiketler: Güncel

Hava Durumu
KARS Hava Durumu
Güncel Haberler

Kars’ta soba zehir...

Kars’ta so...

Kars Buz Tuttu!...

Doğu Anadol...

Vali Türker Öksüz...

Kars Valisi ...

"Kars'ta Kavılca bu...

Kars Valisi Türker Öksüz, yöreye özgü kavılca buğdayını tanıtıp yaygınla...

İyot eksikliği Kar...

Endokrinoloj...