Gözlerimden belli oluyor da, ayaklarımdan hala belli değil

29.01.2018
Sevgi Bozan

 Gözlerimden belli oluyor da, ayaklarımdan hala belli değil

Bir gün İsa (as),iki gözü kör ve iki ayağı felçli bir adama rast gelir.

Adam şöyle dua etmektedir:

"Ey nice hükümdarlara vermediği nimeti bana ihsan eden Rabbim! Sana ağaçların yaprakları adedince şükürler olsun!"

Hazreti İsa (as) kötürüm adama: "Ayağın yürümüyor gözün görmüyor. Buna rağmen büyük bir samimiyetle şükretmektesin. Hangi nimettir ki nice hükümdarlara verilmediği halde sana verilen?"
Adam: "Efendi,der!. "Allah bana öyle bir kalp vermiş ki, o kalple O'na şükrediyorum. Öyle bir dil vermiş ki, O'nu o dille zikrediyorum. Hâlbuki nice hükümdarlar var ki, Bu nimetten mahrumdurlar."

Kalp gözü açık olan bu adama İsa (as): "Gel seni şu görmeyen gözlerinden öpeyim" der. İsa (as) adamın gözlerinden öpünce gözleri açılır.
Karşısındakinin İsa (as) olduğunu görünce heyecanlanan adam: "Sen şu ölüleri dirilten, hastalara şifa bahşeden mucizelerin sahibi peygamber değil misin?"İsa (as): Belli oluyor mu?

Adam: "Gözlerimden belli oluyor da ayaklarımdan hala belli değil!" cevabını verir.
Tebessüm eden Hz. İsa (as): "Kalk yürü Allah'ın İzniyle!" der. Adam kalkar ve yürür. Artık ayakları da iyi olmuştur.

Bir kaç adım attıktan sonra ilk sözü şu olur:

"Ey nebiler nebisi! Sendeki bu mucizeler de ondan değil mi? Öyleyse geç kalmayayım O'na bir şükredeyim der ve öyle bir secdeye kapanır ve der ki:

"Yarabbi! Ben zikreden bir dilin, şükreden bir kalbin bile şükrünü yerini getirmekten acizken, şimdi sen bana gözlerimle ayaklarımı lütfettin. Bunların şükrünü ben nasıl ödeyeceğim?"
‘Rabbime bitmez tükenmez Hamdi senalar olsun’ der. Hiç bir zaman umudumuzu kesmeyelim öyle bir zamanda öyle bir kapı açılır ki çok şükür rabbim dersiniz. Veriyorsa imtihanındandır, vermiyorsa kulun isyanındandır...

Bende bir engelli olarak duygularımı ve düşüncelerimi sizlerle paylaştım değerli dostlarım.
Yüzlerinizden gülümseme ve tebessüm hiçbir zaman eksik olmasın. Sağlıklı günler diliyorum ve sizleri de saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

 


Bu Makaleye Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları