Kara Cuma

09.12.2017
Kemal Güney

Kara Cuma...

Dün iki çaput iki pabuç satacağım diye cumayı kara ilan edenlerin kara cuma anlayışları bu gün gerçek amacını ortaya koymuştur.

Müslüman âleminin batı kökenli mekanik bağımlılığına bakınca kara cuma protestosu ancak bu kadar olur demeden geçemeyeceğim...

Alış veriş çılgınlığı oluşturmak için kutsallarımız üzerinden reklam kampanyası geliştirenlerin hedef kitlesini de biliyoruz zaten.

Dünkü kara cuma geldi geçti diyelim ancak asıl kara cumalar bundan sonra başlamaz umarım.

Mescid-i Aksa caminin etrafında etten duvar örecek olan İsrail askerlerinin zulmüne maruz kalan her Müslüman, vicdanlarda derin bir gedik açacak.

Kudüs Müslümanların ilk kıblesi olmakla birlikte Hıristiyan âlemi içinde kutsal bir mekândır. Böyle olduğu için Vatikan da sesini yükseltmiştir.

Kutsal değerler üzerinden bakılıp barış ve kardeşliğin sembolü olması gereken şehir, savaşın kanın ve gözyaşının merkezi haline getirilmeye doğru gidiyor. Buna karşı bilinçli olarak ‘biz ne yapıyoruz acaba’ diyebilmeliyiz.

İslam dünyasından ses çıkmazken en güçlü itirazı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dile getirmektedir.

ABD ve İsrail için uzun süreye yayılan planın uygulamaya koyulduğu zaman da oldukça manidardır elbette. İslam dünyasının Türkiye dışında ortak sesi olup bir araya gelmeği sağlayacak kaç lideri ve ülkesi var ki!

Birkaç Avrupalı devletin ve Rusya’nın cılız karşı çıkışlarının da bir yaptırıma dönüşmeyeceğini, yıllardır yaşadığımız tecrübelerden biliyoruz.

‘Her zorlukta bir kolaylık vardır’ ancak Müslümanların, kendi zorluklarını imkânsıza dönüştürme yolunda ne kadar mahir olduklarını da unutacak değiliz.

Gün birlik olmanın zamanıdır!
Gün inanç değerlerimiz etrafında birleşme zamanıdır!
Gün barışın kardeşliğin zamanıdır!

Kemal Güney


Ertuğrul Doğanşahin Muhteşem 12/20/2009 5:00:00 PM
Çok doğru bir tespit. Rabbim tüm mazlumları korusun dimdik bir duruş nasip etsin. Kaleminize sağlık üstadım
Enes Artık Yorum Başlığı 12/20/2009 5:00:00 PM
Rabbim sizin gibi insanları devletimizin başından eksik etmesin..
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları