30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNİN KARS'A KAZANIMLARI

30.03.2017
Cihan Nayir

30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNİN KARS’A KAZANIMLARI

Malumunuz üzere üç yıl önce bugün mahalli idareler seçimleri yapılmış, Kars seçmeni de bu seçimlerde yerel yöneticilerini belirlemişlerdi. Seçimlerin üzerinden geçen süreçte Kars seçmenin yapmış olduğu tercih kente neler kattı neler kazandırdı bunlara bakmak gereklidir.

2014 yerel seçimlerinde Kars Belediye Başkanlığına halkın takdiri ve teveccühü neticesinde %28,40 oy oranıyla Milliyetçi Hareket Partisi adayı sayın Murtaza Karaçanta seçilmişti. Kentte yaşayan seçmen rey tercihini güler yüzlü , babacan yapısı ile tanınan sayın Karaçanta ‘ dan yana kullanmış diğer taraftan kentte hizmet noktasında yaşanan eksikliklerin giderilmesi için gerekli iradeyi sunmuştu.

Geçen zaman zarfı diliminde Kars’da daha önce hiç uğranılmamış mahallelerimizin yol ve kaldırım yapım işleri gerçekleşmiş , alt yapı sorunlarına anında müdahale edilmiş , su sıkıntısı yaşayan kente aralıksız su verilmiştir. Bunlar yapılan hizmetlerin bir kısmı fakat burada önem arz eden nokta bu hizmetlerin seçimlere 6 ay kala değil de göreve gelindikten 6 ay sonra başlanılmasıdır. Bu da Kars Belediyesinin hizmet amacının reklam , göz boyamak değil de Halka Hizmetin Hakka Hizmet anlayışının bir göstergesi , güzel bir örneği olmuştur.
Belediyeler de asırlardır süre gelen en büyük tabu ise seçilen belediye başkanlarının diğer dönemde diğer belediye başkanının işe başlatmış olduğu personelleri birer öcü görerek işten çıkarması.2014 yerel seçimlerinin ardından Kars Belediye Başkanı Sayın Murtaza KARAÇANTA bu tabuyu öyle bir yıkmıştır ki Türkiye’de örneğine nadir rastlanacak güzellikte ilk personel toplantısında çalışma arkadaşlarım hitabetiyle ötekileştirmeyip beraber Kars halkına hizmet yolunda herkesin görevinde devamlılığını sağlamıştır.

Kars Belediyesinde vatandaşın sorunları bir gün kısıtlamasıyla halk günlerinde dinlenirdi. Sayın Başkan ise halk günü toplantısını iptal ederek sorunların bir günde ele alınamayacağı gerekçesiyle görevinin sekizinci ayında bu uygulamaya son vererek makam odasında çay eşliğinde herkesi kabul ederek sorunları birebir dinleyerek çözüm yolları aramıştır.
Yerel yönetim seçimlerinin ardında ki süreçte ülke fetö denen terör belasıyla karşılaşmış 15 Temmuz hain darbe girişiminde devlet kurumları kuşatılmak istendiği saatlerde halkın kendisine emanet ettiği kurumuna gelerek meydan okumuş ; kurumuna ve halkın iradesine alçak hain eli uzattırmamıştır.

Geçen süre zarfında Kars’da gözle görülür hizmetler yapılmıştır. Bu hizmetler bizlerin ve kamuoyunun nazarında ilktir güzel günlerin habercisidir ardı gelecektir. Kimilerine göre az kimilerine göre yok sayılabilir. Bu hizmetlerden öte Sayın Belediye Başkanımız Kars da siyasi tabuları yıkmış ; Türk Milliyetçiliğinin siyasi anlayışını yansıtmış ; kendisine üç yıl önce bugün oy veren vermeyen kısacası tüm Kars halkına eşit ve birleştirici belediyecilik anlayışını sunmuştur.

3 yıl önce kazanılan seçim zaferinin Kars halkına , güler yüzlü Belediye Başkanımıza ve seçmenine daha da güçlenerek mutluluklar getirmesi dileği ile …
 


Etiketler:cihan nayir
Bu Makaleye Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları