HAYATIMDA BİR GÜN

17.03.2017
Zeynep ALKAŞI

HAYATIMDA BİR GÜN

Hayatımda bir gün; görme, duyma, düşünme, konuşma yeteneklerinin birinden yoksun olan insanların ne kadar şanslı oldukları düşüneceğim aklıma gelmezdi, hatta bu yeteneklerin tamamından yoksun olanların daha da şanslı olduğunu düşüneceğim hiç gelmezdi.
Ama hayat öyle enteresandır ki size öyle şeyler yaşatır ki ! Başkasında olmayıp, sizde olan bir yeteneğin sizde işlevini kaybeder duruma getirir. Kimin şanslı ve kimin şanslı olmadığı yer değiştirir.
Güzelim ülkemizin bir girdap içine sokulup kıvranıyor olması hepimize fazlasıyla acı veriyor.
Yıllardır bu ülkede çalışıp, üretip, kazanıp karşılığında vergi ödüyoruz. Bütün bunları; öncelikle ülkemiz, kendi ve gelecek nesillerin yaşam evrelerine her geçen gün daha iyi yaşam koşulu getirmek, her gün bu koşullarının sürdürülebilirliğine ivme kazandırmak için yapıyoruz.
Ve bu koşulları yerine getirecek Argümanları yönetmek için de birileri ülke yönetimine ve muhalefetine talip oluyor ve bizlerde onları seçip görev veriyoruz. Fakat her ne oluyorsa!? Görev verdiğimiz insanlar görevli olduklarını unutup ülkenin sahibi oldum algısıyla hareket ediyorlar.
Yönetimlerde statü gereği rol kavramı vardır. Bizdeki en önemli sorun ve bihaber olduğumuz; ‘’Statüm ve statüm gereği rolümün sorumlulukları ve sınırı !’’ Kavramlarıdır.
Hollanda krizinden önce keşke göremeseydim, duyamasaydım, düşünemeseydim… Konuşma yeteneğini katmıyorum!
Görsem, duysam, düşünsem NE OLACAK Kİ ! Sonrada konuşmam gerekecek! Çünkü konuşmak istemiyorum.
Bütün bu yeteneklerim işlevsiz ve atıl durumda…
Nefes alabiliyor muyum? Yok alamıyorum…
Peki, yaşıyor muyum? Evet her canlı gibi
İnsani sorumluluklar içerisinde gibi mi? HAYIR


Etiketler:Zeynep Alkaşı
Bu Makaleye Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları