BENCE ÜÇ TAKIM DA ŞAMPİYON

11.03.2017
Mustafa Küpeli

BENCE ÜÇ TAKIM DA ŞAMPİYON

‘Şimdi bu başlıkta nerden çıktı’ diyenleri duyar gibiyim. Yoksa ‘yeni bir dernek mi, federasyon mu ya da platform mu kuruluyor, küpeli haber aldı galiba’ diyorsunuz.

Beklide ‘yok yok hiç biri değil’ diyeceksiniz. Aslında yazacağım konu yıllardır bir türlü Kars, Ardahan, Iğdır’ın yapamadığı bir olay hem de öyle böyle değil. Daha fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum. Konu spor, konu milyonları arkasından sürükleyen Avrupa’da endüstri dalı olmuş bizde henüz aksak olan ancak çokça paraların döndüğü Futbol sektörü, bölgeyi yakından takip eden bir hemşeriniz, gazetecilik reflekslide var tabii bu işin içinde olarak Bu yazıyı kaleme aldım.

Türkiye futbol federasyonu kısa adı ‘BAL’ olan Bölgesel Amatör Lig 3. Grupta yer alan Kars Ardahan Iğdır illerinin temsilcileri olan Iğdır Arasspor, Sarıkamış Belediyespor ve Serhat Ardahanspor şuanda 14 takımlı ligde ilk üçüncü sırayı paylaşıyorlar.

Ve bunu Trabzon'dan 4 takım Rize'den 2 Artvin'den 1 Bayburt'tan 1 Erzurum' dan 1 Erzincan'dan 1 Gümüşhane' den 1 tekrardan gururla söylemekten hiç çekinmiyorum. Bu grupta güneşin ilk doğduğu topraklar olan serhat şehirlerimiz.

Iğdır temsilcisi lider Kars temsilcisi 2. Ardahan temsilcisi 3. Sırada başı çekmekteler.
Umudum odur ki bu takımlarımızdan birisi profesyonel lige merhaba der. Ve diğer iki takım başkanları ve camiaları o takımı alkışlar ile tebrik edip destek sunarlar.
Herkim ki bu takımlar adına değirmene bir damla su taşırsa biz Serhat Birikim Medya Gurubu olarak haberlerini manşetten yaparız. Yeter' ki destekler gelsin.
Bu gün itibariyle Gurbette çok güçlü derneklerimiz var. Örneğin İstanbul Iğdır Derneği, Iğdır Aras Spor'a gece yaparak çok büyük bir maddi destek verdiler.
Sarıkamış Belediye Spor'a İstanbul'da ve Bursa'daki Sarıkamış Dernekleri toplantılar yaparak maddi destek sundular

Fakat Serhat Ardahan Spor'da böyle bir desteğin verilmesine anlam veremedim Çükü Sadece İstanbul’da 100 den fazla Ardahan Derneği ve Ardahan Dernekler Federasyonu, Hoçuvan Dernekler Federasyonu ve Ardahan Göle, Hanak, Damal ilçe federasyonları var. Ama her hangi bir destek gecesi yapılamasına da anlam veremedim.
Iğdır Aras Spor, Serhat Ardahan Spor ve Sarıkamış Belediye Spor 3.ligi 2. Ligi kısaca profesyonel ligi hak ediyorlar. Geçmişte bunu gerçekleştiren örnek Karsspor'dur 2 lige kadar çıktı.
Şimdi 2017 neden 3 lige Sarıkamış Belediye Spor, Serhat Ardahan Spor ve Iğdır Aras Spor takımımız çıkmasın Bu 3 takımda bizim üçünü de ayakta alkışlamalıyız.
HAYDİ ŞİMDİ Kars Ardahan Iğdır ruhuyla ayrımsız takımlarımıza sahip çıkalım. Kim şampiyon alırsa ayakta alkışlayalım.

Mustafa KÜPELİ
mustafakupeli36@gmail.com
 


Bal ligi Balda devam 3/20/2011 5:00:00 PM
Sayın küpeli amatör de oynayan takımları iyi takip ediyorsunuz güzel de yazmışsınız kaleminize sağlık ama futbol dışında da sporlar ve profosyonel oynayan birde klup var amatör demedim dikkat edin ha ama siz yinede futbolla ilgilenin malum amatör lük ayrı bir güzel ama biz artık profosyonelizzzz...siz ve sizin gibi bir çok kişi desteklemesede...
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları