Kars - Kale 4 asayiş uygulamasında bin 863 şahıs sorgulandı

21.03.2018   10:41

Kars - Kale 4 asayiş uygulamasında bin 863 şahıs sorgulandı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğünün Nevruz arifesinde il merkezi ve ilçelerinde 36 ekip ve 273 personelin katılımı ile geçekleştirdiği Kars - Kale 4 Asayiş Uygulamasında Bin 863 şahıs sorgulandı.

Aksam saatlerinde başlayıp gece geç saatlere kadar devam eden uygulamalarda 1 şahsın üzerinde ruhsatsız bir silah, uyuşturucu olarak tarif edilen metamfetamin esrar maddesi bulunan 2 şahsa da adli işlem yapıldı.

Kars Emniyet Müdürlüğünden uygulama sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamada: “Ruhsatsız silah (kurusıkı) bulunduran 1 şahsa gerekli idari işlem yapılmış, tabancaya el konulmuştur. 5 ayrı şahsa kapalı alanda sigara içme idari işlem yapılmış ve toplamda 620 TL idari para cezası yazılmıştır. 78 işyeri kontrol edilmiş, 5 işyerine İdari Para Cezası uygulanmak üzere tutanak tanzim edilmiştir. Ayrıca 277 araç kontrol edilmiş, 6 araca cezai işlem uygulanmış, bu araçlara toplamda 7 bin 555TL idari para cezası uygulanmıştır. Kağızman ilçemizde ise 2 aranan şahıs yakalanmış, 1 şahsa 6136 suçundan ve 1 şahsa tehdit- hakaretten işlem yapmıştır” denildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları