Milletvekili Beyribey, çiftçiye tohum desteği verileceğini açıkladı

14.03.2018   10:12

Milletvekili Beyribey, çiftçiye tohum desteği verileceğini açıkladı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Tarım İl Müdürlüğünce şartları uygun olan çiftçilere 350 bin TL tutarında yem bitkisi tohumu dağıtılacağını söyledi.

Milletvekili Selahattin Beyribey, kurak geçen 2017 yılının yaralarını bir nebze olsun sarmak ve ihtiyaç sahibi çiftçilere destek olmak için İlimizde yem bitkisi tohumluğu dağıtılacağının müjdesini verdi.

Milletvekili Beyribey yaptığı açıklamada Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün yapmış olduğu projeyi Ankara’da takip ederek Bakanlık tarafından desteklenmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte gerekli bütçenin geçmesini sağladıklarını bildirdi.

Uygun kaynağın çıkarılmasıyla Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün tohum temini sağlamış olduğunu da açıklamasında belirten AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey: “Önümüzdeki günlerde İl Müdürlüğünce şartları uygun olan çiftçilerimize 350 bin TL kaynak kullanılarak dağıtım yapılacaktır. Çiftçilerimize bereketli olmasını temenni ediyorum.”dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları