Kars´ın Ceylan Gözlü Sanatçısı, Sevgililer Gününde sevenlerini üzdü.

14.02.2018   17:08

Kars’ın Ceylan Gözlü Sanatçısı, Sevgililer Gününde sevenlerini üzdü

Şafak KAYA / www.haberolcek.com

14 Şubat Sevgililer Gününde aramızdan ayrılan Karslı (Ardahan) Sanatçının ölümü, tüm hemşerilerini hüzne boğdu

Kars ve Azeri türkülerinin güzel yorumcusu Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, İstanbul Pendik'te tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti. Sanatçı bir aileden gelen ve çocukluğundan itibaren yöre türkülerine önem verip zamam zaman sazlı ile sahne alan Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Nuray Hafiftaş’tan acı haberi Sevgililer Gününde hayranlarını yasa boğdu.

Bir süredir karaciğer kanseriyle mücadele eden Hafiftaş, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. 8 Ağustos 1964’te Ardahan’da dünyaya gelen Azeri kökenli sanatçı, 53 yaşındaydı. Nuray Hafiftaş dün gece yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ünlü sanatçı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hafiftaş, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle Pendik'teki özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı.

8 Ağustos 1964 yılında Ardahan'da dünyaya gelen Nuray Hafiftaş, Azeri kökenli Türk Halk Müziği sanatçısı ve bestecisidir. İlkokulu Taksim'de okudu. İTÜ Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var. Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet"i ise İzzet Yıldızhan okudu.

Nuray Hafiftaş'ın cenazesi yarın (Perşembe) ikindi namazında Çatalca Büyük Camiden kaldırılacakt. Bizler de ŞAHİN MEDYA Gurubu olarak Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesi ve sevelerine başsağlığı dileriz.Şafak KAYA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları