Engelliler Derneği, umut olmaya devam ediyor

13.02.2018   15:32

Engelliler Derneği, umut olmaya devam ediyor

Tacettin DURMUŞ / KAĞIZMAN (www.haberolcek.com)

Kağızman’da yaklaşık bir buçuk yıl önce kurulmuş olan Engelliler Derneği, çok kısa bir süre olmasına rağmen ilçede yaşayan engelli bireylerin sesi ve kulağı olmayı başardı.

İhtiyaç sahibi ne kadar engelli, yaşlı, çocuk kim varsa mahalle, köy fark etmeden koşup yardım etmek için çaba gösteren birkaç gencin kurmuş olduğu Dernek, Kağızman’ın en büyük yardım ve sivil toplum kuruluşu olduğu ifade ediliyor.

Yardım etmek için sürekli çaba gösteren dernek üyeleri, sürekli olarak faaliyetler ve aktiviteler içinde olarak büyük bir özveri ve emek göstermeye devam ediyor.

Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Özbey: “Bir arda olmak sorunlarımıza çözüm bulmak amacıyla bir derneğin çatısı altında birleştik. Bundan sonra engelli arkadaşlarımızın ekonomik ve sosyal sorunlarına çözüm bulmak için projeler üretip sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanmalarını sağlayacağız. Acıma hissi ve merhamet duygusuyla değil, Engelliler derneği olarak her zaman engelli kardeşlerimizin engellerini aşacak projeler geliştirip, onların yaşamda daha aktif bireyler olması için, çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca dernek faaliyetlerinde tüm kamu kuruluşlarının destek verdiğini yalnız Kağızman Belediyesini Bir türlü Harekete geçiremediklerini engelliler konusunda hassasiyet göstermediklerinden yakındılar. Kağızman’da Bu gibi faaliyet gösteren çıkarsız tek gayeleri Engellilere yardım etmek için çaba gösteren bu derneğe sahip çıkalım. Emek veren gençlere saygı duyalım. Bu duyarlı gençleri Kağızman Fm Ailesi olarak tebrik ediyoruz.”dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları