Doğaya sahip çıkan köy sakinleri öğrencilere örnek oluyor

13.02.2018   13:02

Doğaya sahip çıkan köy sakinleri öğrencilere örnek oluyor

Tacettin DURMUŞ / IĞDIR (www.haberolcek.com)

Iğdır’ın Aralık ilçesinin Babacan köyünde çalılıklara sığınarak köpeklerin saldırısına uğramaktan kurtarılan korkmuş stres altındaki şahin, köylüler tarafından Reşat Sürkit - Yakup Akil İlkokulu öğretmenlerine teslim edildi.

Reşat Sürkit - Yakup Akil İlkokulu öğretmenleri, Şahinin bir alt türü olan (Buteo buteo vulpinus) bozkır şahinini Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğüne durumu bildirdiler.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu İl Şube Müdürlüğü Av ve yaban ekiplerince okuldan alınan şahin veteriner kontrolünden geçirilmek üzere İl Şube Müdürlüğüne getirildiğini belirtti. Müdür Türkoğlu, yapılan kontrol neticesinde herhangi bir yaralanma ya da tramvaya rastlanmamış olup, karnı doyurulup ve stresi geçtikten sonra yaşam alanları olan taşlık ve kayalık alanda doğaya salındığını bildirdi.

Türkoğlu: “Köy sakinlerini böyle güzel davranışının olması okuldaki öğretmenlerimizin ilgili kuruma hemen haber vermesi okuldaki öğrencilerimizin olan doğa sevgisini daha da pekiştirmiştir. Doğa sevgisini öğrencilerimizle paylaşan öğretmen ve köy sakinlerini kutlar, teşekkür ederim.”dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları