Kars, fırtına ve sele teslim oldu

2010-03-16  

Kars’ta dün akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmur ve fırtına nedeni ile merkeze bağlı bir çok köyde hasar meydana geldi. Evlerin çatıları şiddetli rüzgârın etkisiyle metrelerce uzağa savruldu. Vatandaşlar yüzlerce metre uzaklara saçılan çatıları kendi imkânları ile toplamaya çalıştılar. Merkeze bağlı Dikme köyünde inşaatı henüz tamamlanan bir binanın çatısı bitişindeki gecekondunun üzerine yıkıldı gecekonduda yaşayan 82 yaşında ki münevver nine “verilmiş sadakamız varmış, evde oğlumla birlikte yaşıyorum bize birşey olmadı ya gerisi önemli değil” dedi. Fırtına nedeni ile bir çok köyde elektrik ve telefon kabloları koparak sokaklara savruldu.  Fırtınanın akşam saatlerinde olması nedeniyle can kaybı yaşanmazken köy halkı ise büyük bir felaket yaşadıklarını belirterek.”fırtına sırasında deprem olduğunu sandık. Fırtına gündüz saatlerinde meydana gelmiş olsaydı can kaybı da yaşanabilirdi. Verilmiş sadakamız varmış Allah korudu.” dediler.

 İlçede 30’un üzerinde ev oturulamaz hale gelirken hayvan yemleri ise ziyan oldu. İlçede can kaybı yaşanmazken kanatlı hayvanlarda telef odlu.

Kars Valisi Ahmet Kara, ilçede incelemelerde bulundu. Kara, Akyaka Kaymakamı Karahan Taştan ve Belediye Başkanı Turgut Turan’dan bilgi aldı.ölçek

Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları