Toprağı zenginleştiren organomineral gübre 'Hexaferm' Kars'ta

07.02.2018   14:21

Toprağı zenginleştiren organomineral gübre ‘Hexaferm’ Kars’ta

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Hayvansal ve bitkisel atık kaynaklı komposttan üretilen Türkiye’deki tek organomineral gübre markası Hexaferm Kars’ta.

Yapısındaki yüksek kalite kompost ve organik maddenin yanı sıra gerekli mineralleri ahenk içinde barındırması sebebiyle, kimyasal gübre kullanımından dolayı toprak ve yer altı sularının kirlenmesini engellemek isteyen tarım ve çiftçilikle uğraşan kişiler ve kuruluşlar için birebir olduğu ifade edilen HEXAFERM’in bölge bayiliği Kars’ta açıldı.

Şehrimizin değerli iş adamlarından Yusuf Alibeyoğlu tarafından hizmete sokulan HEXAFERM Kars Ardahan Iğdır bölge bayi olarak hizmete giren Hexaferm Organik Gübre satış bölge mağazası il merkezinde Bahri Dağdaş Caddesi üzerinde, Merkez Mahallesi Hürriyet Sokak no. 3. hizmete sokuldu.

Yusuf Alibeyoğlu tarafından kurulan Hexaferm Organik Gübre Bölge Bayisinin açılışına Hexaferm Organik Gübre Siosu Murat Polat, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Doktor Hüseyin Düzgün, Hexaferm Organik Gübre Karadeniz Bölge Müdürü Mehmet Erkan Yenen, Kars Belediye eski Başkanı Naif Alibeyoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Hexaferm Organik Gübre satış bölge bayi'inin açılışında konuşma yapan Hexaferm Organik Gübre Karadeniz Bölge Müdürü Mehmet Erkan Yenen, davetlilere Hexaferm Organik Gübre hakkında bilgi verdi.

Ardından da Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün satış bayiliğinin ilimize hayırlı olmasını dileyerek Kars'ta tarım ve gübre kullanımın önemi hakkında bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Yusuf Alibeyoğlu tarafından kurulan Hexaferm Organik Gübre satış bölge bayi'inin açılışını Kars Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Doktor Hüseyin Düzgün, Kars Belediye Eski Başkanı Naif Alibeyoğlu Hexaferm Organik Gübre Ceo'su Murat Polat, Hexaferm Organik Gübre Karadeniz Bölge Müdürü Mehmet Erkan Yenen, tarafından yapıldı.

Öte yandan Organik Gübre Bölge Bayisi Yusuf Alibeyoğlu toprağı zenginleştiren Hexaferm gübre hakkında bilgi vererek, Hayvansal ve bitkisel atık kaynaklı komposttan üretilen Türkiye’deki tek organomineral gübre markası Hexafermın içeriğinde organik madde ve hümik fülvik asitler ile toprağın yapısını iyileştirdiğini, toprağa bağlı mineralleri çözdüğünü, elementel kükürt ile toprağın pH’ını dengelediğini, iz elementler ilde de ürün gelişimini mümkün kıldığını söyledi.

Alibeyoğlu verdiği bilgede ayrıca: “Sürdürülebilir verimli tarım anlayışıyla toprağı, yani geleceğimizi düşünen Hexaferm, Ekim 2016 itibariyle Bilecek’te faaliyete geçen dünyanın en büyük organomineral gübre üretim tesislerinden biri olan Pazaryeri Tesislerinde tamamen hijyenik şartlarda üretilmiştir. Yıllık 175 bin ton üretim kapasitesine sahip olan bu tesiste üretilen gübremiz mekanize tarımda kullanıma uygun olup, granürlerin her birinde bitkilerin ihtiyaç duyduğu organik madde ve bitki besinlerini bir arada bulunduruyor. Bu sayede içeriğinin tamamının bitkiler tarafından kullanılmasına imkan sağlıyor” dedi.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları