Kars'ta yakalanan 39 yabacı uyruklu şahıs sınır dışı edildi

07.02.2018   14:18

Kars’ta yakalanan 39 yabacı uyruklu şahıs sınır dışı edildi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Ülkemize illegal yollarla giriş yaparak Kars’a geldikleri tespit edilen 37 Afganistan, 1 Irak ve 1 Pakistan Uyruklu 39 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edildi.

Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerinin ilimizde kamu düzeninin ve genel asayişin sağlanması amacıyla gerçekleştirdiği yol uygulamaları aralıksız devam ediyor.

Yapılan yol uygulamalarında halkın can ve mal güvenliğinin temini, suç işleme hazırlığında olan şahısların caydırılması, taşınması ve bulundurulması yasak her türlü silâh, patlayıcı madde veya eşyanın tespiti ve yakalanması amacıyla yürütüldüğü belirtildi.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 05 Şubat 2018 günü Ülkemize illegal yollarla giriş yaparak Kars’a geldikleri tespit edilen 37 Afganistan Uyruklu, 1 Irak Uyruklu ve 1 Pakistan Uyruklu olmak üzere toplam 39 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak gerekli yasal işlemler neticesinde sınır dışı edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca Kars il genelinde kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmaların demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edeceğine vurgu yapıldı.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları