Kars Polisi, Z kütüphane kurdu.

06.02.2018   13:06

Kars Polisi, Z kütüphane kurdu

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Hasan Harakani Anadolu Lisesi’nde Şehit Polis Ayhan Yıldız’ın adının verileceği Z Kütüphane kurdu.

Kurulumu tamamlanan Şehit Polis Ayhan Yıldız Z Kütüphanenin açılışı ‘yarın) 07 Şubat 2018 tarihinde saat 14:00'de yapılacak.

Kütüphanenin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla kurulduğu bildirildi. Ayrıca öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek içinde projenin hayata geçildiği belirtildi. Ve emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulduğu açıklandı.

Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane); zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde standartlarda oluşturulan Z kütüphanelere şehitlerin isimleri verildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları