POLİS, KARS'TA HIRSIZLARA AMAN VERMİYOR

30.01.2018   12:09

POLİS, KARS’TA HIRSIZLARA AMAN VERMİYOR

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerinin hırsızlık olaylarını aydınlatma çalışmaları devam ediyor.

20 Ocak 2018 ile 23 Ocak 2018 tarihleri arasında il merkezinde meydana gelen İşyerinden ve kurumdan nitelikli hırsızlık olayları ile ilgili yapılan titiz çalışmalar sonucunda; olayı gerçekleştiren 4 şahıs, yapılan eş zamanlı operasyonlar neticesinde yakalandı.

Şahısların çalmış olduğu malzemeleri sattıklarının anlaşılması üzerine satın alan şahıslar çalıntı malzemeler ile birlikte aynı gün polis tarafından yakalandı. Yakalan şüphelilerden ele geçirilen çalıntı malzemeler sahipleri bulunarak teslim edildi.

Adli makamlara sevk edilen toplam 6 şahıstan 1’i tutuklandı, 3 şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çalınan eşyalarını satın alan 2 şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, halkın güven ve huzur ortamına kast eden, suç ve suçlularla mücadelenin büyük bir azim ve kararlılıkla devam edeceğine vurgu yapıldı.

ARAMASI OLAN ŞAHISLAR TEK TEK YAKALANIYOR

Öte yandan Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlileri tarafından 08 Ocak 2018 ile 28 Ocak 2018 tarihleri arasında çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde toplam 39 şahıs yakalandığı belirtildi.

Yakalanarak adli mercilere sevk edilen şahıslardan 13’ünün mahkemece tutuklandığı ve 26 şahsın ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı bildirildi.

 

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları