Azerbaycan - Türkiye kardeşliğine destek veren Haydar Aliyev Fen Lisesi Müdürlüğüne teşekkür belgesi verildi.

13.01.2018   09:58

 

Azerbaycan - Türkiye kardeşliğine destek veren Haydar Aliyev Fen Lisesi Müdürlüğüne teşekkür belgesi verildi.

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği, Azerbaycan - Türkiye kardeşliğine destek veren Haydar Aliyev Fen Lisesi Müdürlüğüne teşekkür belgesi verdi.

Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi Müdürü Hikmet Ulaş ve müdür Başyardımcısı Yakup Anuk’a teşekkür belgesini, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal takdim etti.

Serdar Ünsal, teşekkür belgesini verirken yaptığı konuşmada ” İlimizde dernek olarak yaptığımız her etkinliğe katılarak destek veriyorsunuz. En son Hocalı soykırımını anma toplantımıza katılarak, Ermenice yazının kaldırılması için açtığımız imza kampanyasına verdiğiniz destek ve Türkiye Azerbaycan kardeşliğine katkı sağlamak için kurulan derneğimize yaptığınız manevi yardımlardan dolayı sizleri kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim.”dedi.

Hikmet Ulaş ve Yakup Anuk da: Yıllardır çalışmalarınızı takip ediyoruz. Dernek olarak güzel işler yapıyorsunuz. Bir eğitimci olarak ta katkınız büyük. Son üç yıldır yaptığınız “Hocalı Faciası” ile ilgili yarışma ve etkinliklerle gençlerimiz ve halkımız Ermenilerin gerçek yüzünü öğrenmiş oluyor. İnce düşüncenizden dolayı derneğinizi kutlar başarılar dilerim. Ermeni meselesi bizim milli meselemizdir. 1920 yılında bu bölgede yaptıkları mezalimi,1992 yılında Azerbaycan da Hocalı da ki katliamı unutmamız mümkün değildir. Sizin derneğiniz Ermenilerin gerçek yüzünü topluma anlatıyor Azerbaycan Türkiye kardeşliğine katkı sağlıyor. Her zamanın yanınızdayız “dediler.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları