Kars Polisi, 24 ekip ve 90 polisle güvenlik uygulaması yaptı

12.01.2018   13:54

Kars Polisi, 24 ekip ve 90 polisle güvenlik uygulaması yaptı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğü ekipleri 24 ekip ve 90 polisin katıldığı güvenlik uygulaması gerçekleştirdi.

Ülke genelinde olduğu gibi Kars genelinde gerçekleştirilen çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik denetim uygulamasına Asayiş, Narkotik, Çocuk, Çevik Kuvvet Şube Müdürlükleri ve Mobil Ekiplerin katıldı. Uygulamada toplamda 24 ekip ve 90 polis görev aldı.

Uygulama kapsamında özellikle okul çevrelerinde 18 okul ve çevresi, 6 internet kafe, 3 playstation, 9 kahvehane, 1 iddia bayi, 8 büfe, 9 park ve bahçe, 20 okul servisi,5 araç ve sürücüsü kontrol edildi.

272 kişinin GBT sorguları yapan polis, yoklama kaçağı olarak aranan 1 kişiye gerekli tebligat yaparak serbest bıraktı. Okul saatlerinde parkta bulunan 9 öğrenci uyarılıp okuluna yönlendirilirken, 1 araç sürücüsüne 519 TL para cezası, 1 kişi üzerinde bıçak bulunmuş, 6136 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı, 2 umuma açık mekan ve içerisinde bulunan 4 kişiye 5326 sayılı kabahatler kanunu 39. Maddesi kapsamında kapalı alanda sigara içmekten gerekli idari işlem yapılarak, toplam 5 bin lira para cezası kesildi.

Öte yandan Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada: 172 yıldır huzurun ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı olarak geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuk ve gençlerimizin suça sürüklenmesi ve suç mağduru olmalarının engellenmesi, uyuşturucu ile mücadele ve suç faili olan şahısların yakalanması amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu tür uygulamalara azim ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları