Başkan Karaçanta,´Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkmalıyız´

12.01.2018   11:06

Başkan Karaçanta,"Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkmalıyız"

Şafak KAYA / www.haberolcek.com

Kars Belediye Başkanı Sayın Murtaza Karaçanta, hayvan barınağını ziyaret ederek yetkili başkan yardımcıları ve birim müdürüne gerekli talimatları verdi. Karaçanta sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmesi için gerekli bütün çalışmaların yapılmasını istedi.

Sokak hayvanları ile ilgili olarak ilgili kurumları ile istişarenin de öneminde değinen Karaçanta: “Sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve yiyecek anlamında sıkıntı yaşamaması için bazı kurumlarla istişare edilerek yemek artıklarını çöp yerine sokak hayvanlarına temin edilmesi konusun da gerekli çalışmaları ilgili birim müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Özellikle köylerden ve ilçelerden araçlarla getirilip Kars Merkeze bırakılan sokak hayvanlarından dolayı hayvan barınağında yeterli alanın olmaması münasebetiyle, zaman zaman büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz, zaman zaman sosyal medyada gündeme gelen sokak hayvanlarına yapılan vahşet hepimizin yüreğini acıtmaktadır. Sokak hayvanlarına işkence yapan zihniyeti şiddetle kınıyor ve toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyor ve aynı zamanda sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkalım diyoruz.” Dedi.

Öte yandan havyan barınağını ziyaret eden sayın başkan Karaçanta'nın sokak hayvanlarına gösterdiği sevgide gözlerden kaçmadı
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları