2018 yılı ´Dünya Arı Günü´ etkinlikleri Kars´ta yapılacak.

11.01.2018   10:42

2018 yılı ‘Dünya Arı Günü’ etkinlikleri Kars’ta yapılacak

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) koordinasyonu tarafından her yıl farklı bir ilde düzenlenen ‘Dünya Arı Günü’ etkinliklerinin Kars’ta düzenleneceği öğrenildi.

Kars Arı Yetiştiricileri Birliğinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan "Dünya Arı Günü" etkinliklerinin tüm dünyada kabul edilen tarihi olan 20 Mayıs 2018’de yapıldığı belirtildi. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulunca etkinliğin aynı gün Kars’ta yapılacağının kararlaştırıldığı açıklandı.

Kars Arı Yetiştiricileri Birliğinden edinilen bilgilere göre etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler konusunda önümüzdeki dönemde (Şubat-Mart ayları) bir toplantı yapılarak yol haritası oluşturulduktan sonra gerekli hazırlıklara başlanılacağı ifade edildi.

Öte yandan geride bıraktığımız 2017 yılındaki “Dünya Arı Günü” Kastamonu ilinde düzenlenmiş ve Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin yaptığı, her yıl ülkemizin farklı illerinde yapılan “Dünya Arı Günü” etkinliklerine Türkiye’den ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden arıcılar katılmıştı.

Bu yıl Mayıs ayında yapılacak olan etkinlik, Kars Valiliği, Kars Belediyesi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlükleri’nin de katkılarıyla gerçekleştirilecek. Ve etkinliklere adı geçen kurumların temsilcileri ve Kars’ta arıcılık faaliyeti yapan arı yetiştiricileri ve sektör temsilcileri katılacak.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları