Uzman tarım danışmanları kadro istiyor

08.01.2018   11:16

UZMAN TARIM DANIŞMANLARI KADRO İSTİYOR

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde üretici örgütlerinde istihdam edilen ve sahada aktif çalışan uzman tarım danışmanları kadro istiyor.

Türkiye genelinde mevcut bulunan 2 bin 600 uzman tarım danışmanı pasifize edilmiş serbest tarım danışmanları olarak, taşeron çalışanlarına kadro verildiği gibi kendilerine de mesleki ve özlük haklarının verilmesi gerektiğini açıkladılar.

Hükümetin taşeron çalışanlarına kadro verilmesi müjdesinin ardından, yıllardır Kars çiftçisine hizmet veren uzman tarım danışmanları da umutlandı.

Uzman Tarım Danışmanı Selçuk Aktaş, yıllardır bu sektöre hizmet veren önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunu olduklarını ve yeterlilik sınavı ile istihdam edildiklerini söyledi.

Devletin tarım danışmanlarına yasal mevzuatlarla statü kazandırması gerektiğini söyleyen Aktaş: “5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 3 yıl lise, 2 yıl yüksekokul ve 4 yıl fakülte okuduk. Ankara'da yapılan mesleki yeterlilik sınavını kazanıp bu sektöre katıldık. Devletimizin tarım danışmanlarına yasal mevzuatlarla statü kazandırmasını ve emeğimize sahip çıkmasını istiyoruz. Türkiye genelinde 2 bin 600 tarım danışmanı olarak mesleki ve özlük haklarımızın verilmesi için Türkiye Ziraatçılar Derneği’nden başka hiç kimse bizlere destek olmadı." dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları