Polis, 130 adet kaçak cep telefonun Kars'ta satılmasına engel oldu

04.01.2018   10:24

Polis, 130 adet kaçak cep telefonun Kars’ta satılmasına engel oldu

Tacettin DURMUŞ /www.haberolcek.com

Azerbaycan’dan Kars’a gümrük kaçağı cep telefonu getiren şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Kars Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin il genelinde kaçakçılık suçlarını önlemeye yönelik çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kars’a bir araç ile gümrük kaçağı cep telefonu getirilip piyasaya sürüleceği yönünde bilgiler elde eden polis, ilgili birimlerce gerekli çalışmalar başlattı. Araç ve şahıs bilgileri tespit edildikten sonra yapılan operasyon sonucunda Azerbaycan uyruklu olduğu anlaşılan şahıslar araç ile birlikte gözaltına alındığı bildirildi. Araç içerisinde yapılan aramada 130 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiği belirtildi. Şahıslar hakkında 5607 Sayılı (Kaçakçılık İle Mücadele Kanunu) kanuna muhalefet suçundan yasal işlem başlatıldığı açıklandı.

Öte yandan Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ekonomide kayıt dışılığı artıran, vergi adaletini bozan, piyasalarda adil rekabeti ortadan kaldıran ve insan sağlığını tehdit eden her türlü kaçakçılığa karşı, mücadelenin kararlılıkla devam edeceğinin kamuoyu tarafından bilinmesi istendi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları