Türkiye MR çekiminde dünya birincisi.

27.12.2017   15:41

TÜRKİYE MR ÇEKİMİNDE DÜNYA BİRİNCİSİ

Türkiye manyetik rezonans (MR) görüntüleme uygulamasında dünyada birinci olurken, bilgisayarlı tomografide ise sekizinci sırada yer aldı.2016 yılında 110 milyon acil başvuru gerçekleşirken 11 milyon MR çekildi.

Medya takip kuruluşu PRNet, Türkiye’nin sağlık haritasıyla ilgili medya incelemesi gerçekleştirdi. PRNet’in OECD’nin son verilerinden ve medyada gerçekleştirdiği incelemelerden elde ettiği bilgilere göre, Türkiye manyetik rezonans(MR) uygulamasında dünya genelinde birinci, bilgisayarlı tomografi(BT) uygulamasında ise dünyada sekizinci sırada bulunuyor. Türkiye’de yılda bin kişiden 143’üne MR çekimi yapılırken, bu rakamı binde 114’le Almanya, 110 çekimle İngiltere, 96 çekimle Fransa takip etti.En az MR ise binde 15’le Şili’de çekildi.

Ajans Press’in medya verilerini incelediği araştırmada, 2016 yılında sağlık konulu 504 bin 341 yansıma tespit edilirken, bu rakam 2017’de 600 bin’in üzerine çıktı. Son iki yıl içerisinde sağlık harcamaları 10 bin’in üzerinde habere konu olurken, son yıllarda gözde hale gelen sağlık turizmi 43 bin 319 haberle medyada adından söz ettirdi.Medyada sağlık başlıklarında çıkan haberlerde dikkat çekici ayrıntılar belirlenirken, bir aile hekimine 3 bin 267 kişinin düştüğü bilgisi kuşkusuz en dikkat çekici sağlık başlıkları arasında yer aldı; MR’da dünya birinciliğinin yanında, Türkiye antibiyotik kullanımı ve sezeryanla doğumda da liderliği göğüslerken bu başlıklar da medyada en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

*Daha Fazla bilgi için; PRNet / tolga.topcu@prnet.com.tr/ 444 7 212 - 1192

 
Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
kredit freedvvf 06.01.2018
Merhaba, Mali sıkıntı yaşıyorsanız veya herhangi bir mali karışıklığa maruz kalıyorsanız ve kendi işinizi kurmak için para gerekiyorsa veya size borç vermeniz gerekiyorsa, finansal yardım gibi yardımların gereksinimlerini karşılayan insanlara yardımcı olmak için kurulan Hıristiyan Kuruluştur. borcunuzu ödemek veya faturalarınızı ödemek, güzel bir iş başlatmak veya yerel bankalardan sermaye kredisi almakta zorlanıyorsanız, bugün bize e-posta ile ulaşın larsson_investors@outlook.com İncille "Luke 11:10 diyor Herkes istiyor bulur isteyen ve kapıyı çalanlara kapı açılır "dedi. Demek ki bu fırsat sizi geçmesine izin vermeyin çünkü İsa dün, bugün ve sonsuza kadar aynıdır. Lütfen bunlar ciddi anlamda ve Tanrı'dan korkan insanlar içindir. Lütfen bizden bir kredi işleme profili açabilmemiz için lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurun; eğer bizden kredi almak istiyorsanız. İLK BİLGİ GEREKLİ Ad Soyad:........ Kişisel telefon numarası: ..... Ülke: ....... Adres:.... Belirtmek, bildirmek:......... Yaş:......... Cinsiyet:.......... Daha önce kredi için başvuruda bulundunuz mu?: ... Medeni hal:..... Gerekli kredi miktarı: ......... Kredi Süresi: .... Meslek:......... Aylık gelir:....... Zaman ayırdığın ve anladığın için teşekkürler!!! ADI: Larsson Kredi Yatırım Şirketi E-POSTA: larsson_investors@outlook.com
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları