Polis, kaçak içki ve sigara kaçakçılarına yönelik mücadeleye devam ediyor.

27.12.2017   10:43

POLİS, KAÇAK İÇKİ VE SİGARA KAÇAKÇILARINA YÖNELİK MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin il genelinde kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesi, suç faillerinin tespiti ve araması olanların yakalanmalarına yönelik yürütülen çalışmaları devam ediyor.

Yapılan çalışmalar neticesinde Kars’a bir araç ile çok sayıda Gümrük Kaçağı Alkol ve Sigara getirileceği yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine yapılan araştırmalar sonucu bahse konu aracın takibe alındığı bildirildi.

Söz konusu aracın polis tarafından bir süre il merkezinde takip edildiği ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından otogar kavşağında uygun bir şekilde durdurulduğu belirtildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, araç içerisinde yapılan aramada 54 adet gümrük kaçağı bandrole tabi ancak bandrolsüz içki ve 548 adet gümrük kaçağı bandrolsüz sigara ele geçirildiği belirtildi. Araç sürücüsü hakkında ise 5607 Sayılı kaçakçılık ile mücadele kanununa muhalefet suçundan yasal işlem başlatıldığı ve konu ile ilgili olarak tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca ekonomide kayıt dışılığı artıran, vergi adaletini bozan, piyasalarda adil rekabeti ortadan kaldıran ve insan sağlığını tehdit eden her türlü kaçakçılıkla mücadelemizin kararlılıkla devam edeceği, vatandaşlarımızın yapmış oldukları her türlü ihbarın titizlikle değerlendirildiğinin Kars kamuoyu tarafından bilinmesi istendi.

ARAMASI OLAN 26 ŞAHIS YAKALANDI

Öte yandan Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada son bir hafta içerisinde Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde 26 şahsın yakalandığı bildirildi. Gerekli işlemler için adli mercilere sevk eden şahıslardan 15’inin tutuklandığı ve 11 kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları