KARS Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçti

26.12.2017   16:04

KARS Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçti

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçti.

Belediyede, kurum içi ve kurum dışı yazışmalarının bilgisayar ortamında yapılmasında büyük kolaylık sağlayan ve işlem süresini hızlandıran Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne (EBYS) geçiş için eğitim düzenledi.

Kurumda görevli olan üst yönetici ve personellere verilen eğitimlerde, sitemin nasıl kullanılacağı, oluşabilecek sıkıntılar, evrak giriş ve çıkışları gibi konular hakkında teorik ve uygulamalı konular anlatıldı.

Eğitimler ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, EBYS ile yazışma sürelerinin kısalacağını belirterek, "Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile belediye hizmetleri, vatandaşlara daha hızlı ve kontrol edilebilir bir şekilde sunulacak. Sistem sayesinde belediyenin tüm yazışmaları elektronik ortamda iş ve işlemler için yapılacak uygulamalar kağıt yerine elektronik ortamda takip edilecek. Yazışmalar standartlaşırken, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilecek ve kağıt israfının önüne geçilmiş olacaktır. EBYS ile yazışmaların sağlıklı bir şekilde arşivlenmesi, hedeflenmektedir. EBYS ile kurumda yapılan tüm yazışmalar elektronik belge olarak bilgisayar ortamında oluşturulacak veya geleneksel belgeler, elektronik belgeye dönüştürülecek. Sistemin web tabanlı altyapısı sayesinde, belediye binasından bağımsız bir şekilde, hem ofis içi, hem ofisler arası, hem de ofis dışı kullanım ve belge havuzuna erişim olanağı sağlanacak. Belgeler, elektronik ortamda onaylanıp ve daha sonraki aşamada elektronik imza ile imzalanacak. Sistem, kurum içinde işlemlerin daha hızlı ve koordineli yapılmasını, dolayısıyla vatandaşların belediyeden daha nitelikli hizmet almasını sağlayacak,”dedi.

 

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları