Kars manileri kitabı çıktı

2010-03-10  

Edebiyatçılara, müzikçilere, öğrencilere ve halk bilimler, araştırmacılar ve kültürel etkinliklere meyilli olanlara önemli bir kaynak olarak gösterilen “Kuzey Doğu Kültüründe Kars Manileri” kitabı piyasaya çıktı.

            Önemli edebiyat ve müzik araştırmacılarının takdirini toplayan Kars Maniler Kitabı gazeteci- Yazar ve eğitimci Salih Şahin yaklaşık 30 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak yayınladı. Ders kitabı özeliğinde ve konu anlatımı olarak  ve yöresel  şive özelliklerini aktaracak şekilde yayınlanan kitap 1. kalite kağıt ve renkli fotoğraflarla desteklendi  geleneklerimiz ve sosyal yaşantımızda  yer alan manilerimiz konularına göre ve  bayatılar, horaveller, toy, mahnıları, nanaylar, yallılar, nanaylar ve ağıtlar gibi türlerine göre de ayrı ayrı sınıflandırılarak kitapta yer alıyor.

Kuzeydoğu Kültüründe Kars Manileri Kitabı Ankara’da Yıldız Kağıtçılık Yayıncılık ve Matbaacılık Ltd. Şti. Necatibey Cad. 33/A Tel: 0312 231 59 04’ten veya Kars’ta Ölçek Gazetesi Belediye Eski İşhanı No.114, Tel:0474 212 17 90 Cep: 0532 293 12 38’den temin edilebilir.

ölçek

Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları