Sarıkamış'a havayolu ve demiryolu ulaşımı kolaylığı sağlanıyor

16.12.2017   11:16

Sarıkamış’a havayolu ve demiryolu ulaşımı kolaylığı sağlanıyor

Tacettin DURMUŞ / SARIKAMIŞ (www.haberolcek.com)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un Sarıkamış’ta düzenlediği Kış Turizmi değerlendirme toplantısının ardından, Sarıkamış’a havayolu ve demiryolu ulaşımda kolaylık sağlanacak.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen toplantıda, Sarıkamış Turizm Derneği tarafından Bakan Arslan ve Bakan Kurtulmuş’a sunulan dosya ve özellikle hava ve demiryolu ile ilgili sorunlar bakanlıklar tarafından değerlendirildi. Kars’a hafta sonları uçuş düzenlenerek sisteme aktarıldı. Böylece Havayolu ve Demiryolu ulaşımında Sarıkamış’a büyük kolaylıklar sağlanacağı belirtildi.

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş gazetemize yaptığı açıklamada: “Uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz hafta sonu uçuşların sağlanması nihayetinden sonuca varmıştır. 26 Ocak 2018 tarihinden itibaren Atatürk Havalimanı’ndan 16.45 kalkış, (Cuma), Kars Havalimanında 18.25 (Pazar) olmak üzere hafta sonu uçuşlar sisteme aktarıldı. Ankara Esenboğa Havalimanı için de aynı doğrultu da uçuşların sağlanması ve ücretlerin biraz daha esnek hale getirilmesi konusunda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın girişimleriyle kısa sürede sonuçlanır. İstanbul ve Ankara hafta sonu uçuşları Kars turizmine büyük bir ivme kazandıracaktır” diye konuştu.
Bakan Ahmet Arslan’ın her türlü sorunlarına destek verdiğini de açıklayan Mir Hasan Taş, “Doğu Ekspresi ile ilgili talebimiz de değerlendirilerek ilave vagonlar konulmuştur. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızın talimatları doğrultusunda Doğu Ekspresi 4 koltuklu, 1 kuşetli ve 1 yataklı ile toplam 6 vagonla hizmet vermeye başlamıştır. Acentelerden aldığımız doğrultusunda demiryolu biletlerinin tükendiği ve talepler doğrultusunda tekrar ilave vagonların konulacağı belirtilmektedir. Havayolu ve Demiryolu ile ilgili son düzenlemelerin kış turizmi açısından son derece önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

Mir Hasan Taş, ayrıca Kars ve Sarıkamış’a desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, milletvekili Selahattin Beyribey, Vali Rahmi Doğan ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy’a teşekkür etti.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları