Mir Hasan Taş, 11´inci Kalkınma Planı komisyon üyeliğine seçildi.

14.12.2017   10:09

Mir Hasan Taş, 11'inci Kalkınma Planı komisyon üyeliğine seçildi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş, on birinci kalkınma planı komisyon üyeliğine seçildi.

Türkiye’nin kalkınma vizyonunu gerçekleştirmeye katkı sağlayacak olan On Birinci Kalkınma Planı, Ülkemizin gelecek beş yıllık dönemde odaklanacağı temel politika ve stratejilerin belirlenmesi kapsamında faaliyet gösteriyor.

On Birinci Kalkınma Planı komisyon üyeliğine, Doğu Anadolu Bölgesinden Sarıkamış Turizm Derneği Başkanı Mir Hasan Taş’ın seçilmesi bölge ve ilimiz açısından son derece önem arz edecek. Kalkınma Bakanlığı, Özel İhtisas Komisyonu 14-15 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara ‘da çalışmalara başlayacak.

Sarıkamış Turizm Derneği Başkanı Mir Hasan Taş’ın, söz konusu komisyon üyeliğine seçilmesi sonrası gazetemize yaptığı açıklamada; bölgemiz ve Ülkemiz açısından son derece önem arz eden bu komisyonda görev almasının öneminde değindi.

Komisyonun bölgemizin tanıtımında önemli bir rol olacağına dikkat çeken Mir Hasan Taş: “Bölgemizde yapılan Turizm Değerlendirme toplantılarına katılan üst düzey temsilcilerine derneğimiz tarafından hazırlanan bölge turizminin gelişmesi yönünde ‘Sarıkamış Turizm Raporu’ adı altında ilgililere dosyalar ilettik. Bu komisyona seçilmem bölge turizminin gelişmesi ve turizm çeşitliliğin artması, ilimiz ve ilçelerinde mevcut bulunan destinasyonlar olan kış turizmi, yaz turizmi ve inanç turizminin gelişmesi gerekiyor. Turizmde teşvik sistemi ve devlet desteklerinin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Mevcut uygulamaların sonuçları, kamu ve özel sektör yatırımlarında eşgüdüm, kamu-özel işbirliği modeli uygulama şekilleri ve destinasyon yönetim modeline geçiş, gibi unsurların raporlanması ve değerlendirmesi bölge turizmini canlandıracaktır. Bölge turizminin tanıtılması ve pazarlanması hususunda Sarıkamış ilçemizde Kasım ayında bakanlıklar düzeyinde yapılan Turizm Değerlendirme Toplantısında sunmuş olduğum rapor ve yapmış olduğum sunum önem arz etmiştir. Kalkınma planının hazırlanması ve bu komisyonda görev almama vesile olan Kalkınma Bakanlığı’na, Turizm Bakanlığı’na ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerine teşekkür ederim.”dedi.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları