Kars polisinin sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik çalışmaları güven veriyor

13.12.2017   16:25

Kars polisinin sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik çalışmaları güven veriyor

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ilimiz genelinde sokak satıcılarına ve sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Mesai mevhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışmalarına devam eden ekiplerin özverili gayretleri, öznellikle anne, baba ve öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, asayiş şube müdürlüğü ekipleri ile birlikte öğrencilerin en yoğun olduğu okul çevrelerinde, metruk binalarda ve oyun salonlarında sokak satıcılarına ve sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik uygulama gerçekleştirdi.

Okullara yakın metruk binaları didik didik arayan ekipler, okul çevrelerinde bulunan şüpheli şahısların üstlerini arayarak GPT uygulamaları yaptı. Bazı öğrenciler ile sohbet eden polisler uyarılarda da bulunarak çalışmalarına devam etti. Özellikle oyun salonlarında da uygulamalarda bulunan polisler kimlik kontrollerinde bulunarak, narkotik madde aradı ve GPT sorgulamaları yaptı. Bu arada polisin sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik çalışmalarına tanıklık eden gazeteciler, öğretmenler ve bazı vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Öte yandan Kars Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün gelen bir ihbar üzerine, uyuşturucu maddeyi taşıyan kişilerin içerisinde bulunduğu bir otobüsü takibe aldı. Polis ekipleri otobüsü bir müddet takip edildikten sonra, gerekli çevre güvenliğinin alınmasının ardından uygun bir noktada kontrollü olarak durdurdu. Araç içerisinde ihbara konu 2 erkek şahsın yapılan üst aramasında satışa hazır vaziyette 15 paket (11,9 gr) 188 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti) suçu kapsamında her iki şahsa adli işlem başlattı.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, gençlerimizi ve geleceğimizi hedef alan uyuşturucu madde satıcıları ve iş birlikçileri tespit edilerek, uyuşturucu madde satışının önlenmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla ve artarak devam edeceği bildirildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları