İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ 'ÖNDER' : "KUDÜS BİZİMDİR"

07.12.2017   15:23

İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ ‘ÖNDER’ : “KUDÜS BİZİMDİR”

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER ) Kars İl Başkanı Doğan Yıldız, ABD’nin Kudüs’ü, İsrail’in Başkenti olarak tanımasını protesto eden basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında Kudüs’ün, Müslümanlara ve insanlığa ait olduğunu belirten Yıldız, bu beyanın ÖNDER için hiçbir hükmü olmadığını ve tarihte bir nokta bile olmayacağını söyledi.

Yıldız açıklamasında, son iki üç asırda İslam dünyasının yaşamış olduğu sıkıntıların yüzyıl öncesinde Kudüs üzerinden sembolleşmiş olduğunu ve 1945’ten itibaren Müslümanların ilk kıblesinin Mescid-i Aksa’nın fiili olarak işgal edilmiş olduğunu ifade etti.

Açıklamasında; “Kudüs işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir.” Diyen İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER ) Kars İl Başkanı Doğan Yıldız” ayrıca: “Müslümanlar ilk şoktan sonra aşama aşama Filistin meselesine sahip çıkmaya başlamış, önce duygusal, sonra söylem düzeyinde, akabinde ise icracı adımlarla belli mesafeler kastetmişlerdir. Siyonistler ise hedeflerini gerçekleştirmenin önünde engel olarak sürekli Müslümanları ve bazı duyarlı Hıristiyanları ve Yahudileri görmüş ve bu engelleri devre dışı bırakmak için şiddet, hile vb. olmadık yollara başvurmuştur.Tarih ve tüm gelişmeler göstermektedir ki Kudüs tekrar Müslümanların rengini alacak. Müslümanların öncülüğünde adaletin sembolü olacaktır. Bunu engellemeye çalışanlar arkalarına ABD gibi küresel güçleri almaya çalışsalar da muvaffak olamayacaklardır.

Bizler duyarlı davrandıkça bu hamleyi yapanlar yaptıklarına pişman olacaklardır. Bu açıklamalarıyla küresel işgalci güçler sözü tüketmiş ve karşılarına Müslümanlığı ve insanlığı almışlardır. Yok, hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur. Kudüs meselesi bundan sonra dokunanları yakacak ve yaptıklarına pişman edecektir. Tüm gönüllerimizi, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşlarımızı bu duyarlılığa ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Ülkemizin İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kudüs işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir. Kudüs hepimizindir.”şeklinde ifadeler kullandı.Şafak KAYA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları