Başkan Karaçanta: Karla mücadele 24 saat devam edecek.

06.12.2017   17:18

Başkan Karaçanta: ”Karla mücadele 7 / 24 devam edecek”

Hilal ÖZCAN / www.haberolcek.com

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve kentte günlük yaşamın aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü açıkladı.

Başkan Karaçanta, dün gece yarısı başlayan ve aralıksız olarak devam yoğun kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam ettiğini belirterek, vatandaşların olumsuz bir şekilde etkilenmemesi için ekiplerini 24 saat görevlerinin başında olduğunu söyledi.

Belediyeye iletilen talepleri anında karşılamaya çalıştıklarını belirten Başkan Karaçanta, “Ana arterlere gerekli müdahaleler anında yapılıyor. Sürekli kar yağdığı için kar yığılmaları olmakta. Kimsenin endişesi olmasın, her şey kontrol altındadır. Kars Belediyesi koordinesinde karla mücadele çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm kente etkili olan kar yağışına karşı ana arterleri tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapılırken, yayaların kullandığı kaldırımlarda ekipler tarafından küreklerle temizleniyor.”dedi.

Karla mücadele çalışmalarında, ekiplerin koordineli bir şekilde işbirliği içerisinde çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Kış şartlarının hayatı olumsuz etkilememesi için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Soğuk ve kar yağışlı havaya karşı tüm önlemlerimizi almıştık. Fen İşleri ve Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz insanüstü bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Önceliğimiz tabii ki ana ulaşım arterleri, ana yollar. Bunları temizledikten sonra da hedefimiz diğer alanlara ulaşabilmek ve temizleyebilmek. Karla mücadele çalışmalarında görev alan tüm belediye personellerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Geniş bir alanda yürütülen karla mücadele çalışmalarına ise gösterilen sabır ve iyi niyetten dolayı Kars halkına teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları