Kar yağışı tüm uçuşları iptal ettirdi

06.12.2017   16:41

Kar yağışı tüm uçuşları iptal ettirdi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars’ta gece yarısı başlayan ve aralıksız olarak yağan yoğun kar yağışı nedeniyle Kars’a sefer yapan 6 uçuş iptal edildi. Kar yağışı il genelinde hayatı olumsuz etkilerken, hava ve karayolu trafiğinde önemli aksaklıklar yaşandı.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den Kars’a sefer yapan 5 uçuş kar yağışı ve sis nedeniyle iptal edildi. Kars’a sefer yapan uçakların tekrar Kars’tan yolcu alarak her 3 ile sefer yapması nedeniyle yüzlerce vatandaş mağdur dolu.

Ankara Esenboğa - Kars Harakani Havalimanı seferini yapacak olan Anadolu Jet'e ait THY 7090 uçuş numaralı uçak ile Kars Harakani-Ankara Esenboğa seferini yapacak olan AnadoluJet'e ait THY 7091 uçuş numaralı uçak iptal edildi. İzmir-Kars seferini yapacak olan SunExpress'in XQ 9114 uçuş numaralı İzmir-Kars seferi ile Kars-İzmir seferini yapacak olan SunExpress'in XQ 9115 uçuş numaralı seferi iptal edildi.

İstanbul Sabiha Gökçe-Kars seferi yapacak olan Anadolu Jet'in THY 7300 uçuş numaralı İstanbul Sabiha Gökçe-Kars seferi ile Kars-İstanbul Sabiha Gökçe seferini yapacak olan AnadoluJet'in THY 7301 uçuş numaralı seferi iptal edildi. İstanbul Atatürk-Kars seferi yapacak olan Türk Hava Yollarının TK 2714 uçuş numaralı İstanbul Atatürk-Kars seferi ile Kars-İstanbul Atatürk seferini yapacak olan Türk Hava Yollarının TK 2715 uçuş numaralı seferi iptal edildi. Ankara Esenboğa-Kars Harakani seferini yapacak olan Anadolu Jet'e ait THY 7092 uçuş numaralı uçak ile Kars Harakani-Ankara Esenboğa seferini yapacak olan Anadolu Jet'e ait THY 7093 uçuş numaralı uçak iptal edildi. İstanbul Sabiha Gökçe-Kars Harakani seferini yapacak olan Pegasus Hava Yollarına ait PC 2590 uçuş numaralı uçak ile Kars Harakani-İstanbul Sabiha Gökçe seferini yapacak olan Pegasus Hava Yollarına ait PC 2591 uçuş numaralı uçağın yoğun kar yağışı ve görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle gecikmeli yapılacağı duyuruldu. Daha sonra yapılan açıklamada bu uçağın da seferinin iptal edildiği duyuruldu.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları