Iğdır´da 2017 yılında fırtına afetinden zarar görenlerin borçları bir yıl ertelendi.

06.12.2017   15:59

Iğdır’da 2017 yılında fırtına afetinden zarar görenlerin borçları bir yıl ertelendi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Iğdır’da 07 Eylül 2017 tarihinde meydana gelen fırtınadan dolayı zarar gören çiftçilerin borçlarının 1 yıl ertelendiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada söz konu tarihte çalışmalarının anında başlatılarak çiftçilerin doğal afetten dolayı görmüş olduğu zararların tespit edilerek kayıt altına alındığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili birimlerine bildirilmiş olduğu belirtildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu; “Çiftçilerimizin mağduriyetini bir nebze olsun azaltmak için teknik elemanlarımızca yaptığımız çalışmalar sonucunda Afetten zarar gören çiftçilerimizin 2017/10935 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile borçları 1 yıl ertelenmiştir. 01 Ocak-31 Aralık 2017 tarihine kadar zarar tespitleri yapılan ve borç ertelemesi yapmak isteyen çiftçilerimizin İl Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu müracaatlar neticesinde çiftçilerimiz borçlarını erteleyebileceklerdir. Zarar tespiti yapılan çiftçilerimize SMS yolu ile de bilgilendirme yapılmıştır” dedi.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları