Türkiye - İran sınırında İran heyetine saldırı yaralandı.

05.12.2017   12:54

TÜRKİYE - İRAN SINIRINDA 7 KİŞİLİK İRAN HEYETİNE SİLAHLI SALDIRIDA BULUNULDU

SALDIRIDA 1 İRAN ASKERİ ÖLDÜ, BİRİ ASKER 2 MÜHENDİS YARALANDI

Serdar ÜNSAL - Tacettin DURMUŞ / IĞDIR (www.haberolcek.com)

Edinilen bilgilere göre, Türkiye - İran sınırın İran tarafında askerlerin gözetiminde incelemelerde bulunan 7 kişilik İran heyetine ateş açıldı.

Ateş sırasında 2 asker 2 mühendis yaralandı. Askerler karşılık verince silah sesi kesildi. Bunun üzerine İranlı asker ve mühendisler Türkiye sınırında bulunan Gökay Taburuna sığındı. Yaralılara ilk müdahale yapıldıktan sonra yaralılar Iğdır Devlet Hastanesine sevk edilirken kalbinden kurşun yiyen asker Tohit Melikzade yolda hayatını kaybetti. Yaralı asker Ali Merdi Iğdır’da ameliyata alındı. Diğer iki yaralı mühendis ise Kars Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırılarak ameliyat edildi.

Konuyla ilgili olarak Iğdır Devlet Hastanesine gelen Iğdır Valisi Enver Ünlü, yara alamadan kurtulan mühendis Said İsapur ‘a geçmiş olsun dileğinde bulunarak olay ile ilgili olarak bilgi aldı.

Yaralılardan Said İsapur, ”Sınırda incelemelerde bulunduk işimiz bitmişti gidecektik aniden ateş açtılar ben ilk önce çat pat patlattılar sandım baktım arkadaşlarım ve askerler yaralı kendimi yere attım daha sonra Türk tarafına giderek yardım istedim askerler gelerek bizi Gökay taburuna götürdüler yaralı arkadaşlara müdahale ettiler.”dedi.Iğdır Valisi Enver Ünlü, Türkiye - İran sınırına örülen duvar çalışmasını İran tarafında inceleyen 4 İran askeri ve 3 mühendis olmak üzere toplam 7 kişilik İran heyetine muhtemelen bölücü terör örgütü mensupları tarafından ateş açılarak silahlı saldırıda bulunulduğunu açıkladı.

Vali Ünver, saldırıya uğrayan İran heyetinin Türkiye tarafına sığınarak yardım talebinde bulunduğunu belirterek, yardım talep eden 7 kişinin Türkiye tarafına getirildiğini söyledi. Olay yerine sağlık ekiplerinin getirilerek yarılara ilk müdahalenin de yapıldığını açıklayan Vali Ünlü: “Yaralılara acil müdahalede bulunulmuştur. Kalp masajı sonrasında kalbi duran bir asker hayata döndürülmüş fakat yolda hayatını kaybetmiştir. Bir İranlı asker Iğdır Devlet Hastanesinde, diğer iki yaralı ise helikopterle Kars Devlet Hastanesine sevk edildi. Yaralıların sağlık durumları ciddiyetini korumaktadır. Terörist guruplara karşı sınırımızda her türlü önlem alınarak tedbirler en üst seviyeye çıkarılmıştır.”dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları