Polisi görünce uyuşturucu maddeyi arabasının altına attı.

04.12.2017   13:36

Polisi görünce uyuşturucu maddeyi arabasının altına attı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Polisi il genelindeki sorunluluk alanların uyuşturucu madde satıcısı ve kullanıcılarına yönelik mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor.

Söz konusu mücadeleler kapsamında polisin şüphelenip durduğu araçtaki bir şahıs yanında buldurduğu uyuşturucu maddeyi aracının altına atması polisin dikkatinden kaçmadı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçtan inen şüphelinin araçtan indiği esnada o sırada elinde bulunan bir uyuşturucuları aracın altına doğru attığını gördü.

Şüphelinin aracın altına attığı uyuşturucuyu fark eden polis, yere atılan maddeyi incelediğinde, 15 adet fişek halinde ve satışa hazır vaziyette toplam ağırlığı 10,61 gram gelen Bonzai isimli uyuşturucu madde olduğunu tespit etti.

Polisin şüphelinin aracında yaptığı aramada, uyuşturucu kullanımına yarayan 2 adet cam aparat, uyuşturucu maddenin paketlenmesinde kullandıkları not defterleri ve şüphelilerin üst araması sonucu suç geliri olarak değerlendirilen toplam bin 250 TL. Nakit para ele geçirilmiş, aracı kullanan ve yanında bulunan 2 şüpheli hakkında TCK-188 maddesine göre ‘Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti’ suçu kapsamında adli işlem başlatıldı.

Gözaltına alınan şüpheli 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından Adliye’ye sevk edildi. Adliye’ye sevk edilen şüphelilerden aracın altına uyuşturucu maddeyi atan kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları