81 ilde eş zamanlı kaçak sigara ve kaçak içki operasyonu gerçekleştirildi

22.11.2017   12:59

81 ilde eş zamanlı kaçak sigara ve kaçak içki operasyonu gerçekleştirildi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından planlaması yapılan Gümrük Kaçağı Sigara ve Gümrük Kaçağı İçki operasyonu 81 ilde olduğu gibi Kars’ta da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele görevlilerince ilimizde de operasyonların gerçekleştirildiği bildirildi. Kars’ta il genelinde yapılan çalışmalarda ise daha önceden tespit edilen 10 ayrı iş yerinde önceki gün arama işlemleri yapıldı. Yapılan aramalarda, 338 Adet Gümrük Kaçağı Sigara,12 Adet Gümrük Kaçağı İçki ele geçirilerek ve 4 şüpheli şahısla ilgili gerekli yasal işlemler başlatıldığı açıklandı.

Yapılan açıklamada ayrıca Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince şüpheli bir araç il merkezinde durduruldu. Durdurulan araç içerisinde bulunan 2 erkek şahsın yapılan kaba üst yoklamasında uyuşturucu veya uyarıcı madde olduğu düşünülen bir miktar madde ele geçirildiği belirtildi. Daha sonrada 6 şüpheli şahısla ilgili yasal işlemler başlatılarak tahkikatların devam ettiği bildirildi.

Öte yandan Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılana açıklamada, Ekonomide kayıt dışılığı artıran, vergi adaletini bozan, piyasalarda adil rekabeti ortadan kaldıran ve insan sağlığını tehdit eden her türlü kaçakçılıkla ve sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik mücadelelerin kararlılıkla devam edeceği, vatandaşlarımızın yapmış oldukları her türlü ihbarın da titizlikle değerlendirildiğinin bilinmesi istendi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları