Sosyal Bilimler Lisesinden Karaçomak köyüne yardım eli.

13.11.2017   18:11

Sosyal Bilimler Lisesinden Karaçomak köyüne yardım eli

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından geleneksel hale getirilen sosyal sorumluluk projesi ve kardeş okul projesi kapsamında bu yıl, 9-D Sınıf öğrencileri tarafından toplanan kırtasiye malzemesi, perde masa örtüsü Karaçomak köyü ilkokuluna götürülerek öğrencilere dağıtıldı.

Bu faaliyet kapsamında merkeze bağlı Karaçomak köyüne Milli Eğitim Müdür vekili Ahmet Gelal ve okul müdürü Adnan Erhayat Fırat ile giden öğrenciler sınıfları gezerek öğrencilerin hediyelerini verdiler.

Milli Eğitim Müdür vekili Ahmet Gelal, bu projede görev alan öğrenci ve idarecilere teşekkür ederek şunları söyledi; “Teknolojinin baş döndürücü bir hızla hayatımıza girmeye devam ettiği günümüzde toplumumuzu ayakta tutan pek çok değerimizi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldık. Böylesine değer kırıcı bir ortamda çocuklarımızın sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve empati yapma gibi güzel hasletlerimize sahip çıkmaları ve bunların verdiği mutluluk güneşiyle yüreklerimizi ısıtmaları, ışıtmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu sebeple bu önemli projede emeği geçen öğrencileri, öğretmenleri tebrik ediyor, onları bu bilinçle yetiştiren ailelerine ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki öğrencilerimiz bu bilinçle donanmaya devam ettiği sürece ülkemizin aydınlık geleceği adına daha da ümit var olacağız.”

Okul müdürü Adnan Erhayat Fırat “Öğrencilerimin sosyal sorumluluk projesine gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sosyal Bilimler Lisesi olarak ilk defa böyle bir proje düzenledik. Projelerimizin devamı gelecektir” dedi.

Karaçomak köyü ilkokulu öğretmen ve öğrencileri de Sosyal bilimler lisesi öğrencilerine teşekkür ederek Hediyeleri aldılar.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları