MAKİNSTLİK KURSU İÇİN BAŞVURULAR, YARIN SONA ERİYOR

09.11.2017   10:42

MAKİNSTLİK KURSU İÇİN BAŞVURULAR, YARIN SONA ERİYOR

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Bakü Tiflis Kars Demir İpekyolu’nun faaliyete geçmesiyle birlikte, bölgemizde demiryolunun önemi artmaya başladı.

Bu nedenle Devlet Demir Yolları ve Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince tren makinist kursu açılacağı açıklandı.

Başvuruların www.iskur.gov.tr adresinden veya İŞKUR İl Müdürlüklerinden şahsen alınacağı belirtildi. Kursun Teorik Eğitimi Kafkas Üniversitesi sürekli eğitim merkezinde yapılacak ve uygulamalı simülatör eğitimi ise Eskişehir Demiryolu Eğitim ve Sınav Merkezi Müdürlüğünde yapılacak.

1 Kasım’da başlayan kursa başvuru süresi bugün sona eriyor. 23 -24 Kasım’da
Saat 10:00’da Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde mülakatlar yapılacak. Mülakatı geçenler için kurs tarihleri ise 11 Aralık ile30 Mayıs 2018 olarak belirlenecek.

KURSA KATILACAK OLANLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Erkek olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. 2016 KPSS’den 60 ve üzeri puana sahip olmak. Son başvuru tarihi itibariyle askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 2 yıl tecilli olmak. Sağlık Durumu makinist olarak görev yapmaya uygun olmak. Aşağıda belirtilen bölümlerin herhangi birinden Önlisans düzeyinde mezun olmak.

İSTENİLEN OKUL BÖLÜMLERİ

Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik (U Eğitimi), Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Makine yağları ve yağlama teknolojisi, Makine, İş Makineleri, Bilgisayar destekli makine, Termik santral makineleri, oto elektrik elektronik, oto motor teknolojileri, Motor, Mekatronik, Mekatronik (U Eğitim), Raylı sistemler makine teknolojisi, Raylı sistemler elektrik elektronik teknolojisi, raylı sistemler makinistlik.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları