IŞİD'İN HUNHARCA ÖLDÜRDÜĞÜ ER SEFTER TAŞ 2 YIL SONRA DEĞER BULDU

11.10.2017   11:08

IŞİD’İN HUNHARCA ÖLDÜRDÜĞÜ ER SEFTER TAŞ 2 YIL SONRA DEĞER BULDU

Tacettin DURMUŞ / IĞDIR (www.haberolcek.com)

Terör örgütü DEAŞ tarafından 5 aylık asker iken kaçırdıktan sonra yakılarak şehit edilen Er Sefter Taş'a tam 2 yıl sonra şehitlik unvanı verildi. Vali’de ailesini ziyaret etti.

Iğdır’ın Aralık ilçesinin Aşağı Aratan köyü nüfusuna kayıtlı Er Sefter Taş Kilis'te 5 aylık askerken 1 Eylül 2015 tarihinde Şehit Mehmet Hudut Karakolu'nda görevli askerlerin üzerine DEAŞ'lı teröristler tarafından ateş açılmıştı. 1 asker şehit olurken Taş kaçırılmıştı. Sefter Taş'tan uzun süre haber alınamazken terör örgütü DEAŞ, geçen yılın aralık ayında iki Türk askerinin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğraflar yayınlamıştı.

Geçtiğimiz hafta ise Er Sefter Taş’ın Babası Aydın Taş, oğlunun kayıp mı yoksa Şehit mi sayılması için dava açtı. Daha öncede Halkların Demokratik Partisi HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman Taş’ın şehit sayılması yönünde Dış İşleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na Meclis’te soru önergesi verdi. İki yıldır yokluğunun akıbeti bir türlü ortaya konulmamasının basında da yer almasının ardından, mahkemeye gerek kalmadan hunharca öldürülen Er Sefter Taş’a ‘Şehit’ denildi.

ŞEHİT ASKERİN EVİNE VALİDEN ZİYARET

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Sefter Taş’a 2 yıl sonra şehitlik unvanı verilmesinden sonra ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Vali Enver Ünlü ve protokol üyeleri Aralık ilçesinin Aşağı Aratan köyüne giderek 2 yıl sonra kurulan taziye çadırında başsağlığı dileğinde bulundu.

ACILI BABA: “NE MUTLU BANA, BEN DE BİR ŞEHİT BABASIYIM”

Şehidin babası Aydın Taş: ”Ne mutlu bana ben de bir şehit babasıyım. Geride 4 torunum daha var. Onları da vatan feda etmekten çekinmeyeceğim. Silahlı Kuvvetler bunu bilsin. Vatan sağ olsun. Hepimizin başı sağ olsun.”dedi.

VALİ ÜNLÜ: “ARALIK HALKININ VE TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Vali Enver Ünlü de” Bugün acı bir haberle sarsıldık. Aralık halkının ve Türk milletinin başı sağ olsun. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah yüce kitabında şehitler ölüler demeğiniz onlar şehittirler. Onlar bizim aramızdadır. Onlar istiklal savaşında da bütün savaşlarda da şehit olanlar aramızdadır. vatan için şehit oldular. Onlar ölmezler diridirler. Bizler şehitlerimizi askere gönderirken ölürsen şehit kalırsan gazisi diye göndeririz. Vatan yaşasın diye. Bunun içinde bin yıldır bu vatanda birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Bugün Türkiye’miz bir ateş çemberinin içinde maalesef müttefikimiz bildiğimiz devletler bile ihanet içinde bize hamsene bir davranış içindeler ama bizler yıllarca ne zorluklara göğüs germiş bir milletiz.” Diye konuştu.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları