Çalkın: Arslan farkı ortada

10.10.2017   10:55

Çalkın: Arslan farkı ortada

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Faikbey Caddesinde yapılan yol ve kaldırım çalışmaları hakkında gazetecilere açıklamada bulundu.

UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın talimatları doğrultusunda Kars'ta başlatılan yol ve kaldırım çalışmaları başarılı bir şekilde sona yaklaşılırken, bugün Faikbey Caddesinde tarihi bir anın yaşanmasına neden oldu.

Gün boyu yapılan çalışma sonucunda bugün trafiğe kapatılan Faikbey Caddesinde vatandaşlar ilk kez araçsız bir yolda yürümenin keyfini çıkardılar. Faikbey Caddesinde dün asfalt çalışması tamamlanan ancak asfaltın kuruması ve yol çizgilerin çizilmesi için bugün trafiğe kapatıldı. Vatandaşların yürüyüş keyfi görülmeye değerdi.

Faikbey caddesinde yürüyüş yapan vatandaşlar trafik gürültüsünden uzak olan bugünün tadını çıkardılar. Vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda bugün biz kendimizi İstanbul İstiklal Caddesinde sandık ve bunun keyfini çıkarıyoruz açıklamalarında bulundular.

Faikbey Caddesi esnafı ise işlerimizde durgunluk yaşandı ancak trafiğe her ne kadar kapatıldıysa da bizleri mutlu etmiştir bir günlük İstiklal Caddesi keyfini yaşadık açıklamalarında bulundular.

Kars'ta 7 tane yolun Karayolları ağına alındığını hatırlatan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars’ı şantiye haline getiren Başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmak üzere, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ve emeği geçenlere teşekkür etti.

“İyi ki Bakan Ahmet Arslan’ımız var” diyen Başkan Çalkın: "Sizlerinde malumunuz Sayın Bakanımızın talimatlarıyla çevreyolları ile birlikte 7 tane yolumuzun Karayolları ağına alınması çalışmalarının ilk örneği Faikbey Caddesi bugün itibariyle tamamlanarak nihayetinde sona erdi. Biz Sayın Bakanımıza ve Sayın Milletvekilimiz Selahattin Beyribey ile Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Asfalt kalitesinin birinci kalitedir. Bu süreçte biraz etrafımızda gürültü yapmış olabiliriz ve Karayollarının çalışmasından dolayı bir takım zahmetlerini esnaflarımız çekti ama sonuçta bu yola da değdi diye düşünüyoruz. Elhamdülillah bugün Faikbey Caddesi tamamlandı. Nasip olursa önümüzdeki süreçte Subatan Mevkisi, İnönü Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Cumhuriyet Köyünden gelen yolla birlikte 7 tane yol tamamlanacak. Bugün burada görüyorsunuz asfalt birinci kalitede, kaldırımlar yine öyle inşallah Karsımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Kaldırımlarda bulunan engelli çizgileri hakkında da açıklama yapan Başkan Çalkın, "İnce düşünülmüş, düşünülmek zorunda. Sağ olsunlar ona da itina göstermişler. Tabi ki bu olmak zorunda. Onların da yaşam kalitelerini yükseltmemiz lazım." ifadesini kullandı.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları