KAÜ de yeni başlayan öğrencilere uyum programı.

28.09.2017   13:39

KAÜ’DE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERE UYUM PROGRAMI

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) yükseköğrenime yeni başlayan öğrencileri için uyum programı düzenleniyor.

Kafkas Üniversitesi, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla 11 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 9 meslek yüksekokulda 1.sınıf öğrencilerine yönelik 25 Eylül - 04 Ekim tarihleri arasında uyum programı gerçekleştiriyor.

Bu süre içerisinde Üniversitenin akademik birim yöneticileri, görev yaptıkları fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarıyla ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulunuyor. Üniversite yönetimi ve uyum programına katılan öğrenciler, bu süreç içerisinde Kafkas Üniversitesine ve Kars şehrine alışma ve uyum konusunda büyük kolaylıklar edindiklerini ifade ettiler.

Her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için ayrı ayrı sunuların gerçekleştirildiği programlarda; Kafkas Üniversite ile ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci değişim programları, disiplin yönetmeliği, kredi-burs ve barınma işlemleri ile kütüphane, sağlık, kültür ve spor hizmetleri hakkında önemli bilgiler aktarılıyor. Kafkas Üniversitesi’nin projelerinin de paylaşıldığı programda ulaşım imkânları ve Kars İlinin tanıtımıyla ilgili bilgiler aktarılarak yeni öğrencilerin, Kafkas Üniversitesi ve şehre kolay uyum sağlamaları amaçlanıyor. Program sonunda yeni öğrencilere kampus alanı ve şehir merkezi gezdirilerek şehir turu yapılıyor.

Ayrıca Oryantasyon Programı kapsamında 28 Eylül 2017 (bugün) tarihinde saat 16.00’da Üniversite Müzik Topluluğu, öğrenciler için bir konser programı gerçekleştirecek. Programa tüm Kafkas Üniversitesi öğrencileri davet edildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları