Esenyurt Belediyesi, KARS 36 Spor´a verdiği sözü tutmadı.

21.09.2017   16:44

ESENYURT BELEDİYESİ, KARS 36 SPOR’A VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI

Enver AYDIN

Esenyurt Belediyesi, KARS 36 Spor’un Balıkesirspor ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçı öncesi taraftarları Balıkesir’e götürmek için otobüs tahsis edeceği sözünü tutmadı.

Balıkesirspor'la yapılan maç için İstanbul'daki Kars 36 Spor taraftarlarının Balkesir'e götürülmesi için günler önce söz veren Esenyurt Belediyesi, 18 Eylül akşamı otobüs verilmeyecek cevabını alınca taraftarlar ortada kaldı.

KÜPELİ DURUMA EL KOYDU

Konu hakkında basına açıklamada bulunan Kars 36 Spor taraftarlar, taraftarların Balıkesir'e gitmesi için günler önce söz veren Esenyurt Belediyesi’nin maç günü verdiği sözü tutmadığı için büyük sıkıntılar yaşadıklarını söylediler.

Bu nedenle KARS 36 Spor Taraftar Gurubunun Onursal Bakanı Mustafa Küpeli'yi aradıklarını belirten taraftarlar: “Esenyurt Belediyesi günler önce söz vermesine rağmen 18 Eylül akşamı otobüs vermeyince KARS 36 Spor taraftarları olarak çok sıkıntıya düştük. Moralimiz bozuldu. Yıllarca KARS 36 Spor taraftar gurubunu deplasman maçlarına götüren KARS 36 Spor Taraftar Gurubunun Onursal Bakanı Mustafa Küpeli'yi aradık. Konuyu ilettik. Küpeli de ‘Biz Karslılar dilenci değiliz” dedi. Küpeli daha sonra Karslı hemşehrimiz Gence Turizmin desteği ile bizler için bir otobüs ayarladığını söyledi. 10 dakika sonra arayan Küpeli, Ataşehir Belediyesi Ulaşım Müdürü Hemşerimiz Orhan Çerkez ile görüştüğünü ve Ataşehir Belediyesinden bir otobüs aldığı müjdesini verdi. Böylece KARS 36 Spor taraftarlar gurubu olarak sevince boğulduk. “dediler.

Yaşanan sıkıtılar nedeniyle açıklamada bulunan KARS 36 Spor Taraftarlar Gurubu Sözcüsü Engin Oymak da: “Esenyurt'ta yoğun yaşayan Karslı hemşehrilerimizin oylarıyla seçilen Esenyurt Belediye Başkanı günler önce söz vermesine rağmen bir otobüs vermemesi bizi derinden üzmüştür. Esenyurt'ta yaşayan Karslı hemşehrilerimiz İlişkilerini artık teraziye koyma zamanı gelmiştir” diye düşünüyoruz.

TARAFTARLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan maç sonrası açıklamada bulunan taraftarlar: “Bu gün çok mutluyuz İstanbul'dan Balıkesir'e gidip KARS36spor'u destekleyip maçı kazanarak tur atladık. Bu vesileyle bizi Balıkesir maçına götürülmesine katkı koyan başta KARS 36 Spor Taraftarlar Gurubu Onursal Başkanı Sayın Mustafa Küpeli'ye, Ataşehir Belediyesi Ulaşım Müdürü Sayın Orhan Çerkez'e ve bizi hiç kırmayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye teşekkür ediyoruz” dediler.
Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
Ad Soyad Yalan yanlış haberi kınıyorum 21.09.2017
Esenyurt Belediyesi hakkında yapılan yalan yanlış haberi kınıyorum. Esenyurt Belediyesi 2010 yılında değil geçici araç tahsis etmek bir otobüs vermedi mi haber yaparken biraz olsun insaflı olun. Ayıp ve yazıktır yakıştıramadım. 2009-2010 sezonunda kars spor 2. Ligde ilken bu kars halkı başta belediye başkanı BOZKUŞ olmak üzere tüm ilin bürokratları dönemin il valisi Syn Ahmet KARA da dahil bir kez olsun sahaya gelip destek verdi mi Allah aşkına.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları