Kars´ta zehir tacirleri ile mücadele devam ediyor.

14.09.2017   13:35

KARS’TA ZEHİR TACİRLERİ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

3 ZEHİR TACİRİ ADLİYEYE ÇIKARTILDI

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğünün Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin sokak satıcılarına ve sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik çalışmaları vatandaşları memnun ediyor. Kars Polisi, okulların açılmasına sayılı günler kala uyuşturucu ile mücadelenin aralık süreceğini belirtti.

KOM ekiplerinin Kars’ta son birkaç günde 5 ayrı olayda toplamda 8 kişiyi 77 Gümrük Kaçağı İçki, 1 adet sahte 100 dolar, 2 ayrı paket halinde 1,08 gram Bonzai, 4,23 gram Esrar, 8,91 gram Metamfetamin, 3 adet cam ampul ve suçtan elde edilen geliri olarak toplam 3 bin 705 TL banknot ile birlikte ele geçirdi.

Çalışmalar kapsamında 155 ihbarı değerlendirildikten sonra KOM şube ekipleri ile organize olarak Kars Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde durdurulan ihbar edilen araçta yapılan aramada 77 adet Gümrük Kaçağı İçki ve sahte 100 dolar ele geçirildiği ve araçta bulunan 2 şahsa 5607 SKM'den (Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu) işlem yapıldığı bildirildi.

Yine 155 ihbarını değerlendiren polis, Paşaçayır Mevkiinde ihbar edilen araç durdurdu. Araç içinde bulunan şahsın üzerinde 0,75 gram Bonzai maddesi ele geçirdi. Şahsa TCK 191 (Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak) suçundan işlem yaptı.

Kars’ın Kağızman İlçesinde ise yapılan çalışma sonucu 1 şahsın üzerinde 4,23 gram esrar maddesi ele geçirildi ve şahsa TCK 191(Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak) suçundan işlem yapıldı.

Ayrıca yine 155 ihbarı değerlendiren KOM ekipleri ilimiz Örnek mah. Ulu Sokak içerisinde ihbar edilen 1 şahıs üzerinde 0,33 gram Bonzai maddesi ele geçirdi. Daha sonrada şahsa TCK 191(Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak) suçundan işlem yapıldı.

KOM ekipleri önceki günde 155 ihbarı değerlendirdikten sonra Kars Ani Yolu kavşağında durdurulan şüpheli bir araçta 2 şahsın olduğu şahıslardan birinin uyuşturucu madde ticareti yapmaktan daha öncesinde hakkında işlem yapıldığını tespit etti. Şahısların yapılan üst aramalarında 1 şahsın üzerinde 9 adet fişek halinde 2,32 gram ağırlığında gelen sentetik uyuşturucu diye tabir edilen Metamfetamin ele geçirildi. Ayrıca uyuşturucu maddeyi satın aldığını beyan ettiği 3. şahsın iş yerinde yapılan aramada 6,59 gram ağırlığında gelen sentetik uyuşturucu diye tabir edilen Metamfetamin, 3 adet uyuşturucu madde kullanmak için hazırlanan cam aparat, 1 adet hassas terazi ile suçtan elde edilen gelir olarak değerlendirilen 3 bin 705 TL para ele geçirdi. Şahıslara TCK 188/3 (Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmalatı Ve Ticareti) suçundan işlem yapılmasının ardından 14.09.2017 (Bugün) günü adliyeye mevcutlu olarak sevk edildi.

Öte yandan Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Kars Polisinin halkımızın güven ve huzur ortamına yönelik olarak, suç ve suçluyla mücadelesinin demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edeceğinin kamuoyu tarafından bilinmesi istendi.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları